Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi'ne Ziyaret Gerçekleştirdi

Genel Müdürümüz Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi'ne Ziyaret Gerçekleştirdi

Çankaya ilçemizde bulunan Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi'ne gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında öğrenci, öğretmen ve idarecilerle bir araya gelen Genel Müdürümüz okulun fiziki donanımına ve akademik başarı durumuna dair değerlendirmelerde bulundu.

Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Dr. İbrahim TAŞDEMİR ile birlikte katıldığı ziyaret kapsamında sosyal bilimler liselerinin edebiyat ve sosyal bilimler alanlarında öğrencilerin bilim insanı olarak yetiştirilmesine kaynaklık etmeyi amaçlayan kurumlar olduğunu bu nedenle ulusal ve uluslararası alanlarda başarılı çalışmalar gerçekleştirmeleri gerektiğini, bu alanda yapacakları çalışmaların takipçisi olacaklarını ve çalışmalara destek vereceklerini belirti. 

Genel Müdürümüz, öğretmenlerle gerçekleştirdiği toplantıda okulların akademik başarılarında etkin rolü olan zümre öğretmenler kurullarının rutin yapısının dışına çıkarılarak daha işlevsel hale getirilmesi gerektiğini, pandemi sonrasında değişen öğrenci tutum ve davranışlarının izlenerek iyileştirme çalışmalarının yürütülmesinin önemli olduğunu belirtti.

Sınıf ortamında öğrencilerle bir araya gelen Halil İbrahim TOPÇU, öğrencilerden sadece akademik başarıya odaklanmamaları gerektiğini, akademik başarının yanında sanat, kültür, spor, proje üretimi vb. alanlara da zaman ayırmaları gerektiğini ifade etti.

 

28-12-202128-12-202128-12-202128-12-202128-12-2021

 

 

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.