Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRÜMÜZ İSTANBUL'DA OKUL MÜDÜRLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

GENEL MÜDÜRÜMÜZ İSTANBUL'DA OKUL MÜDÜRLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

İstanbul'un Esenler, Esenyurt ve Küçükçekmece ilçelerindeki okul müdürleri ile bir araya gelen Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU, okul müdürleriyle yaptığı toplantıda yüz yüze eğitimin durumu, okullardaki akademik başarı ve akademik başarıyı artırma sürecinin planlanması ile ilgili bilgi aldı.

TEKNOFEST'21 kapsamında gittiği İstanbul 'da alan ziyaretleri de gerçekleştiren Genel Müdürümüz, İstanbul-Küçükçekmece Doğan Cüceloğlu Fen Lisesi'nde yapılan toplantıda eğitim öğretim sürecine dair görüşmeler yaptı. Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU Pansiyonlar ve Burslar Daire Başkanı Durmuş CAN'la birlikte katıldığı toplantıda Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının önemine değindi.  Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için dezavantajlı okullarda destekleme ve yetiştirme kurslarını doğru planlamanın, kurs içeriklerinin nitelikli olmasının, okullardaki akademik başarıyı artırmada oldukça önemli olduğunu ifade etti.

Ayrıca liselerin mevcut akademik başarılarını tespit ederek bu okullardaki akademik, sanat, kültür, proje üretimi vb. alanlardaki başarıyı artırmanın okul müdürlerinin öncelikli çalışma alanları olması gerektiğini belirtti. 

27-09-202127-09-2021

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.