Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Sayın Cengiz METE'nin, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Genel Müdürümüz Sayın Cengiz METE'nin, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Şanlı Türk Milletinin Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile birlikte bağımsızlık ateşini yaktığı, ''Ya istiklal ya ölüm'' andı ile tüm işgalcilere karşı koyduğu günün nişanesi olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlamanın mutluluğunu, onurunu hep birlikte yaşıyoruz.

19 Mayıs; tarihi boyunca esareti kabul etmemiş, toprağını, bayrağını, inancını ne olursa olsun çiğnetmemiş, kanının son damlasına kadar korumuş olan Türk Milleti adına Kurtuluş Destanının tarih sayfalarına düşülen ilk şerhi olmuştur. Samsun, Amasya, Sivas ve Erzurum'da tüm zorluk ve imkânsızlıklara rağmen başlatılan bağımsızlık mücadelesi vatanın her köşesine akın akın yayılmış, bu şanlı millete her türlü zulmü reva gören dış mihraklar tek tek topraklarımızdan sökülüp atılmıştır.

Geleceğimizin teminatı gençler;

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun. Bugün sizlerle birlikte aynı duygu ve coşkuyu yaşayan ülkemizin her ferdi, sizlere güvenmekte ve değer vermekte. Unutmayınız ki sizler; bu ülkenin geleceğini şekillendirecek ve ülkemizi muasır medeniyet seviyesine yükseltecek yegâne varlıklarımızsınız. Tüm bunlardan dolayı, sizler her zaman hoşgörülü, dinamik, cesur, inançlı ve değerlerine sahip çıkan bireyler olmalı, devletinizi, dilinizi, dininizi, bayrağınızı her an gönlünüzde hissederek yaşamalısınız. Sevgili gençler; ülkemiz adına çıktığınız her başarı yolunda birbirinizi sevin, koruyun ve bağlılığınızı asla yitirmeyin.

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, 101 yıl önce bugün millî mücadelenin bağımsızlık meşalesini yakan Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ile istiklâl mücadelemizde kanlarının son damlasına kadar savaşan şehitlerimizi, vatanımız için mücadele eden tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

Cengiz METE 

Genel Müdür

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.