Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN TÜRK’ÜN 2015-2016 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILSONU MESAJI

GENEL MÜDÜRÜMÜZ  SAYIN ERCAN TÜRK’ÜN  2015-2016 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILSONU MESAJI

2015-2016 eğitim ve öğretim yılını tamamladığımız bu önemli günde öğrencilerimize karnelerini verecek olmanın heyecanını öğretmenlerimiz, velilerimiz ve çocuklarımızla paylaşmaktan büyük onur ve mutluluk duyuyorum.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı bugünün değil, geleceğin şartlarına hazırlamayı hedeflediğimiz için onların adına önemli ve güzel çalışmalara imza atıyoruz.

28 Eylül 2015’te ters çevirdiğimiz kum saati zamanı yavaş yavaş akıtmış ve nihayet 17 Haziran 2016’da sıra son taneye gelmiştir. Akıp giden zamanın geride bıraktıkları; kiminizin gözlerini ışıl ışıl parlatırken, kiminizin gözlerinde ise bir damla yaş olmuştur. Bugün ise yüreklerimizi ısıtan umutlarla hepimiz, coşkulu ve heyecanlıyız.Geçmişe bakarak ufku göremeyiz ama geçmişten iyi dersler çıkararak geleceği aydınlatabileceğimizin bilincindeyiz.

Değerli Meslektaşlarım,

Geleceğimiz olan çocukları sadece akademik başarı doğrultusunda değil iyiyi, doğruyu, güzeli öğreterek geleceğin Türkiye’sini inşa edecek bireyler olmaları yolunda en önemli görev sizlerindir. Birçoğunuzun yaşadığınız zorluklara rağmen ulvi görevinizi ifa ederken önemli başarılara imza attığınızı biliyor ve bu çalışmalarınız için okul yöneticilerine,  öğretmenlere ve yardımcı personele şükranlarımı sunuyorum.

Sizler geleceğin gönüllü mimarları, toplumumuzun öncüsüsünüz. Bu kutsal mesleği sabırla ve büyük bir özveri ile yerine getirdiğiniz ve emekleriniz için de teşekkür ediyorum.

Saygıdeğer Veliler,

En değerli varlığımız çocuklarımızın yetişmesinde öğretmenlerimizin olduğu kadar sizlerin de önemli bir rolü vardır. Bir aile değerlerine ne kadar sahip çıkarsa, toplum da o kadar sağlam olur. Bundan dolayı iyi bir toplumun temeli ailede atılır. Eğitim ve öğretimin üçayağından birini sizlerin oluşturduğunu unutmayınız. Çocuklarımızı sadece maddi yönden değil, manevi yönden de destekleyerek her zaman onların yanında olduğunuzu hissettirmelisiniz. Eğitimde, okul ile aile iç içe olmalı ki birlikte daha iyi neticeler alınabilsin. Yanımızda olduğunuz ve yükümüzü paylaştığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Sevgili Öğrenciler,

Yıl içerisinde yaptığınız çalışmalarla hepiniz tatili hak ettiniz. Bu tatil döneminde sizden beklentim,  tatili kendinizi geliştirme fırsatı olarak değerlendirmeniz ve gelecek yıla enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanızdır.

Karnesinde başarısız notları bulunan öğrencilerimizin üzülmemeleri ve tatil döneminde çalışmalarını sürdürerek eksikliklerini telafi edebileceklerini hatırlatmak isterim. Unutmayınız ki karne sadece siz öğrencilerin değil, okul idaresinin, öğretmenin, ailenin kısaca hepimizin olduğudur. Bizlere düşen eksikliklerimizi görerek ders çıkarmak ve el birliği ile bu durumu düzeltmektir.

Son sınıf öğrencilerimize lisans yerleştirme sınavında ve diğer sınavlarında, gelecekteki tüm öğretim basamaklarında, kişisel ve mesleki yaşamlarında başarılar diliyorum. 

Yolunuz ve bahtınız açık, yarınlarınız aydınlık olsun. 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Ercan TÜRK

Ortaöğretim Genel Müdürü

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.