Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN TÜRK’ÜN 2017-2018 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI SONU MESAJI

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN TÜRK’ÜN 2017-2018 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI SONU MESAJI

2017-2018 Eğitim-öğretim yılını bugün tamamladık.  

Başarılı bir eğitim ve öğretim yılını daha huzur ve güven içerisinde sona erdirmenin mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz. Harcadığınız kutsi ve takdire şayan emeklerinizden dolayı hepinize teşekkür ederim.

Bu ülkenin ve coğrafyanın umudu ve geleceği olan gençlerimizle birlikle erdem ve kararlılıkla çıktığımız eğitim yolculuğumuzda zaman, bugün çalacak son zille beraber yeniden büyük başarılara imza atmak üzere bir nefes alma vaktine dönüşecektir. 

Bizler, attığı her adım geleceğin izdüşümü olan gençlerimizin eğitim yolculuğundaki çaba ve gayretlerinin nişanesi olan karnelerini velilerimiz ve çocuklarımızla paylaşacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.

Bugün, toplumu dinamik ve canlı tutan en temel değişkenlerden biri olan gençlerimizin girişimci, donanımlı, hedeflerine emin adımlarla ilerleyen, millî ve manevi değerlere sahip ülkemizi ileriye taşıyacak bireyler olarak yetiştirilmeleri gayreti ve çabası içerinde yürüttüğümüz çalışmaların hasat zamanındayız.

Gençlik, yeni Türkiye’nin mirasçısı, yenidünya düzeninin kurucu unsuru ve yarınların huzur, barış ve adalet dolu dünyasının teminatıdır.

Ben bu gençliği karşımda görüyor ve tüm kalbimle onlara inanıyorum.

Bu yolda ayağınıza değen taşlara takılmadan, inançla ve kararlılıkla geleceğimizi aydınlatabileceğinize inancım tamdır. Hep var olun.

Değerli Meslektaşlarım,

Sizler, fedakârlık, emek, sorumluluk ve sevgi ile beslenen onurlu bir mesleğin temsilcilerisiniz. Kutlu medeniyet yürüyüşümüzde necip milletimizin evlatlarının, istikbalin parlayan yıldızı olması sizlerin sayesinde gerçekleşecektir. Sizlerin varlığı bizim en büyük güç kaynağımızdır. Çocuklarımızın millî ve manevî değerlerini bilen ve yaşayan; özgüven sahibi, ruh ve beden sağlığına sahip, sağlıklı kararlar verebilen gençler olmaları için fedakârca çalışmaktasınız. Bu onurlu görevi hakkıyla icra ettiğiniz için başta siz öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize ve diğer personelimize şükranlarımı sunuyorum.

Saygıdeğer Veliler,

Çocuk yetiştirmek dünyanın en zor sanatıdır. Eseriniz için; hüner, beceri, sabır ve sevgi gerekir. Bu sanatın birinci basamağı çocuklarımızı anlamaktır. Bugün 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının sonuna geldik ve çocuklarımız karne heyecanını yaşıyor. Eğitimin bir geleneği haline gelen karneler aslında bir aynadır. Ancak aynada yansıyan, sadece öğrenci değildir. Aynı zamanda velilerimiz ve öğretmenlerimiz de bu çerçevenin içindedir. Unutmayınız ki karnedeki bu notlar bir yönüyle, sizler için de bir değerlendirme fırsatıdır. Yıl boyunca bir anne ve baba olarak onun başarısı için neleri yeterince yaptığınızı ya da yapamadığınızı da görmenizi sağlayacaktır. Her çocuğun özel, farklı ilgi, yetenek ve gelişim özelliklerine sahip olduğunu unutmamak gerekir.     

Her birini ayrı bir değer olarak gördüğümüz çocuklarımızın karne heyecanına ortak olduğumuz bu günde evlatlarını çağın ihtiyaçlarına cevap verebilen, donanımlı, sağlam ve güçlü bireyler olarak yetiştirmek adına gösterdiğiniz çabalardan dolayı siz değerli velilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Sevgili Öğrenciler,

Asıl sınav hayatın kendisidir. Unutmayınız ki, çalışmanın, öğrenmenin zevkine varmış insan için başarmak, sonuçtan başka bir şey değildir. Başarı emek ister. Bunun yegâne şartı; öğrenme isteği, azim ve planlı çalışmaktır.

Bir yıllık emeğinizin karşılığını aldınız bugün. Sizlerin başarıları; bizler için, geleceğimiz için büyük umut vadetmektedir. Bizim size olan inancımız çok büyük. Büyük bir özveri ile tamamladığınız bu eğitim ve öğretim yılı, hayatınızın yeni bir aşamasının da ilk adımı aslında. Sizden; okuyarak, araştırarak, dinlenerek güzel bir tatil dönemi geçirmenizi ve yeni eğitim ve öğretim yılına daha zinde ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı bekliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken; tüm yönetici, öğretmen ve diğer personelimize, velilerimize çocuklarımızın eğitimine verdikleri katkı için teşekkür ediyor, son sınıf öğrencilerimize lisans yerleştirme sınavında, hayat boyu devam edecek eğitim serüvenlerinde, kişisel ve mesleki yaşamlarında başarılar diliyorum.

8 Haziran 2018

 

 

                                                                                                       Ercan TÜRK

                                                                                                        Ortaöğretim Genel Müdürü

 

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.