Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN TÜRK’ÜN EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SONU MESAJI

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN TÜRK’ÜN EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SONU MESAJI

 

2016-2017 eğitim ve öğretim yılını bugün tamamladık.

Vakit, gayretimize memleket aşkımızı katarak yürüttüğümüz çalışmaların hasat mevsimi. Özümüzden âleme kuşlar uçurduğumuz gün, her birinin menzile kendi kabiliyetleri doğrultusunda ulaşmasını temenni ederek, bu noktada gönülleri titreten en yüksek frekansın samimiyet ve gayret olduğu bilinciyle hazırlıyoruz gençlerimizi geleceğe.

Öğrencilerimizle vedalaşırken, karnelerini velilerimiz ve çocuklarımızla paylaşacak olmanın heyecanı var üzerimizde.

Köklü bir geleneğin ve medeniyetin sahibi, vatanımızın geleceği olan Genç!

Sen hep düşün!

Hakkını bekleyen dimağının nafakasını düşün!

Seni adamakıllı ürpertmeye başlaması gereken bir şafağın ilk söküşünde, senden beklenenleri düşün!

Halkın “Kim var?” diye seslendiğinde sağına soluna bakmadan 15 Temmuz’da olduğu gibi “Ben varım!” de.

Ya da “Benim olmadığım yerde kimse yoktur.” diye düşün.

Yazılan tarihe tanıklık etmekten öte tarihe not düşülecek bir duruşa, söyleme ve eyleme sahip ol.

Ben bu gençliği karşımda görüyor ve tüm kalbimle onlara inanıyorum

Bu yolda ayağınıza değen taşlara takılmadan, inançla ve kararlılıkla geleceğimizi aydınlatabileceğinize inancım tamdır. Hep var olun.

Değerli Meslektaşlarım,

Birey bir bahçeye dikilen fidansa; eğitim, bu fidanın gelişmesine, dallanıp budaklanmasına, meyve verip berekete dönüşmesine imkân veren su, toprak, güneş, iklimdir. Bahçıvan ise sizlersiniz. Bir yıl boyunca ruhunuzdaki hazineleri öğrencilerinizle paylaştınız. Öğrencilerimiz için ileride onlara yeni ufuklar açacak ve yollarını aydınlatacak pek çok meşale yaktığınızı biliyorum. Onların, millî ve manevî değerlerini bilen ve yaşayan; özgüven sahibi, ruh ve beden sağlığına sahip, sağlıklı kararlar verebilen gençler olmaları için fedakârca çalıştınız. Sizlerin varlığı bizim en büyük güç kaynağımızdır. Bu onurlu görevi hakkıyla icra ettiğiniz için başta siz öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize ve diğer personelimize şükranlarımı sunuyorum.

Saygıdeğer Veliler,

Çocuk yetiştirmek dünyanın en zor sanatıdır. Eseriniz için; hüner, beceri, sabır ve sevgi gerekir. Bu sanatın birinci basamağı çocuklarımızı anlamaktır. Çocuğunu anlamayan bir anne-baba onunla sağlıklı iletişim kuramaz. Bugün 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının sonuna geldik ve çocuklarımız karne heyecanı yaşıyor. Bilelim ki bu karneler hepimizin. Unutmayınız ki karnedeki notlar; sizler için de bir değerlendirme fırsatıdır. Bu notlar bir yönüyle, yıl boyunca bir anne ve baba olarak onun başarısı için neleri yeterince yaptığınızı ya da yapamadığınızı da görmenizi sağlayacaktır. Her çocuğun özel, farklı ilgi, yetenek ve gelişim özelliklerine sahip olduğunu unutmamak gerekir. Yanımızda olduğunuz ve yükümüzü paylaştığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Sevgili Öğrenciler,

Asıl sınav hayatın kendisidir. Unutmayınız ki, çalışmanın, öğrenmenin zevkine varmış insan için başarmak, sonuçtan başka bir şey değildir. Başarı emek ister. Bunun yegâne şartı; öğrenme isteği, azim ve planlı çalışmaktır.

Bir yıllık emeğinizin karşılığını aldınız bugün. Sizlerin başarıları; bizler için, geleceğimiz için büyük umut vadetmektedir. Bizim size olan inancımız çok büyük. Büyük bir özveri ile tamamladığınız bu eğitim ve öğretim yılı, hayatınızın yeni bir aşamasının da ilk adımı aslında. Sizden; okuyarak, araştırarak, dinlenerek güzel bir tatil dönemi geçirmenizi ve yeni eğitim ve öğretim yılına daha zinde ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı bekliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken; tüm yönetici, öğretmen ve diğer personelimize, velilerimize çocuklarımızın eğitimine verdikleri katkı için teşekkür ediyor, son sınıf öğrencilerimize lisans yerleştirme sınavında, hayat boyu devam edecek eğitim serüvenlerinde, kişisel ve mesleki yaşamlarında başarılar diliyorum.

9 Haziran 2017

 

Ercan TÜRK

  Ortaöğretim Genel Müdürü

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.