Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Sayın Halil İbrahim Topçu'nun 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Genel Müdürümüz Sayın Halil İbrahim Topçu'nun 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı  Mesajı

19 Mayıs 1919, Kahraman Türk Milletinin tüm onur ve asaletiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün rehberliğinde bir defa daha şaha kalkışının tarihidir.

Bu tarih Büyük Türk Milletinin kendi makûs talihini tersine döndürdüğü, Kurtuluş Savaşı destanını Samsun'dan yazmaya başladığı tarihtir.

Sevgili Gençler; binlerce şehit verilerek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak, çağdaş medeniyet seviyesine ulaştırmak ve gelecek kuşaklara aktarmak başlıca görev ve sorumluluğunuzdur.

Millî Mücadele'nin önderi Mustafa Kemal Atatürk'ün aynı zamanda doğum günü olarak kabul edilen "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'mız" kutlu olsun.

Bayrağımızın hür vatan toprakları üzerinde dalgalanmasını sağlayan Cumhuriyetin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

 

 

                                                                                                                            Halil İbrahim TOPÇU

                                                                                                                        Ortaöğretim Genel Müdürü

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.