Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Sayın Halil İbrahim TOPÇU'nun İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Mesajı

Genel Müdürümüz Sayın Halil İbrahim TOPÇU'nun İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Mesajı

Aziz Türk Milleti'nin bağımsızlığına ve kutsal değerlerine olan inancını ve bağlılığını destanlaştıran İstiklal Marşı'mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 12 Mart 1921'de millî marş olarak kabul edilişinin 101. Yıl Dönümünü idrak etmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

İstiklal Marşı'mız, Büyük Türk Milleti'nin bağımsızlığa olan aşkının, imkânsızlıklar içerisinde azim ve fedakârlıkla verdiği kurtuluş mücadelesinin mısralara dökülüşüdür, milli birlik ve beraberliğimizin mutabakat belgesidir.

İstiklal Marşı, millî şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un, "O şiir, milletin o günkü heyecanının bir ifadesidir, o günleri yaşamak lazım, o şiir artık benim değildir, o milletimindir." sözleriyle Aziz Türk milletine hediyesidir.

İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü'nde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, İstiklal Marşı'nın Şairi Mehmet Akif Ersoy'u ve İstiklal Savaşı'nın tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.