Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Sayın Halil İbrahim TOPÇU'nun Öğretmenler Günü Mesajı

Genel Müdürümüz Sayın Halil İbrahim TOPÇU'nun Öğretmenler Günü Mesajı

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım gününü, 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlamaktayız.

Bizler; öğrencilerimize çağın gerektirdiği bilgi ve becerileri kazandırırken onları vicdanlı, ahlaklı ve erdemli bireyler olarak yetiştirme, öğrencilerimizde millî ve manevi değerlerimizle ilgili farkındalık oluşturma, vatan, millet ve bayrak sevgisini gönüllerine nakşetme sorumluluğumuzu derinden hissetmekteyiz.

Güzel ülkemizin insanlarını fedakârca yetiştiren ve daha yıllar boyu yetiştirecek olan siz kıymetli öğretmenlerim her şeyin en güzeline layıksınız.

Bu duygularla başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerimiz olmak üzere ebediyete intikal eden bütün öğretmenlerimizi saygı şükran ve rahmetle anıyoruz. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Halil İbrahim TOPÇU

Ortaöğretim Genel Müdürü

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.