Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Sınavlı Anadolu Lisesi Müdürleri İle Çevrim İçi Toplantı Gerçekleştirdi

Genel Müdürümüz Sınavlı Anadolu Lisesi Müdürleri İle Çevrim İçi Toplantı Gerçekleştirdi

Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU, sınavlı Anadolu lisesi müdürleri ve daire başkanlarının katılımıyla çevrim içi olarak gerçekleştirdiği toplantıda eğitim öğretim süreçlerine ve eğitim ortamlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Genel Müdürümüz, sınavlı Anadolu liselerinin müdürleriyle gerçekleştirdiği toplantıda okullarımızda öğrenme kayıplarının sınıf bazlı olarak ölçülmesi ve öğrenme kayıplarının giderilmesine yönelik eylem planları oluşturularak öğrenme kayıplarının en kısa zamanda giderilmesinin önemli olduğunu belirtti.

Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU, beceri temelli eğitim sürecinin hayata geçirilmesi gerektiğini, öğretmenlerimizin beceri temelli eğitime yönlendirilmeleri, rehber olunması adına çalışmaların yapılması ve sınıflarda grup çalışmalarına ağırlık verilmesi gerektiğini ifade etti. Ayrıca DYK'ların periyodik olarak değerlendirilmesi, öğrencilerin DYK'lara katılımı konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesinin önemli olduğunu belirtti.

Genel Müdürümüz, sınavlı Anadolu liselerinde akademik başarının artırılmasında ogmmateryal.eba.gov.tr ile yardımcıkaynaklar.meb.gov.tr eğitim portallarında yayımlanan beceri temelli etkinlik kitapları ve kavram öğretimi kitaplarının kazanım bazlı beceri temelli etkinliklerinin sınıflarda uygulanmasının beceri ve bilginin bütünleştirilmesinde önemli olduğunu vurguladı.   Her okulumuzun mutlaka en az tescil sürecini bitirmiş bir çalışma yapmasının beklentisi içinde olduklarını bu nedenle de okulların patent, faydalı model, marka, tasarım konularında yapılacak çalışmaların önemli ve değerli olduğunu vurguladı.

Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU'nun konuşmalarından sonra okul müdürleri gruplandırılarak çevrim içi toplantı odalarına alındı. Sınavlı Anadolu lisesi müdürlerinin oluşturduğu gruplar bir daire başkanımızın moderatörlüğünde okullardaki iyi uygulama örnekleri, sorun ve önerilere yönelik değerlendirmelerde bulundular.

01-02-202201-02-202201-02-202201-02-202201-02-202201-02-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.