Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz, Sosyal Bilimler Liselerinin Müdürleri İle Çevrim İçi Gerçekleştirilen Toplantıda Eğitim Öğretim Süreçlerini Değerlendirdi

Genel Müdürümüz, Sosyal Bilimler Liselerinin Müdürleri İle Çevrim İçi Gerçekleştirilen Toplantıda Eğitim Öğretim Süreçlerini Değerlendirdi

Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU, Genel Müdürlüğümüze bağlı sosyal bilimler liselerinin müdürleriyle gerçekleştirdiği çevrim içi toplantıda eğitim öğretim faaliyetlerine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Sosyal bilimler liselerinin sosyal bilimler alanlarında başarılı, sosyal zekâsı yüksek öğrencilerin eğitim-öğretim gördüğü okullar olduğunu ifade eden Genel Müdürümüz, sosyal bilimler liselerinin öğrencileri için yaşadıkları çevrenin, eğitim ortamlarının, müze ve ören yerlerinin özetle her yerin laboratuvar olduğunu, edebiyat ve sosyal bilimler alanlarında ihtiyaç duydukları her şeyi buralardan bulabileceklerini belirtti.

Sosyal bilimler liselerinin öğrencilerini üstün niteliklere sahip bireyler olarak yetiştirme amaçlarını gerçekleştirmek, bu amaca yönelik sosyal bilimlere ait becerileri öğrenme-öğretme süreçlerinde işletmek için sosyal bilimler alanında farklı projeler geliştirmek için gayretle çalışmak gerektiğini bu alandaki sorumluluğun okul müdürlerinde olduğunu ifade etti.

Okul müdürlerinin görüş ve önerilerini alan Genel Müdürümüz, iyi okul uygulamalarına dair örneklerin paylaşılmasının ardından daire başkanlarımızın katılımıyla gerçekleşen toplantıyı sonlandırdı.

02-02-202202-02-202202-02-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.