Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRÜMÜZÜN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

GENEL MÜDÜRÜMÜZÜN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

Büyük Türk milleti,  ecdadından ve tarihinden aldığı güçle yeni destanlar yazmaya her zaman hazır bir millettir. İstiklal ve istikbal mücadelesini tarihin her döneminde verip, "Çanakkale Geçilmez" diyerek şanlı mazisine kahramanlık destanları yazdıran bir millete mensup olmanın onurunu yaşıyor, Çanakkale Zaferi'nden ilham almaya devam ediyoruz.

Çanakkale'ye vatanı kurtarmak için gidenler, dönmeyi değil vatan uğruna ölmeyi seçtiler. Yedi düvele karşı aynı ruh, aynı inanç ve aynı imanla çarpışarak Türk ordusunun kahramanca şahlanışını gösterdiler.

Tarihin her döneminde vatan topraklarını korumak ve kollamak için önüne konan engelleri aşan bu milletin cesareti ve kararlılığı sayesinde, huzur, güven, birlik ve beraberlik içinde yaşadığımız bu toprakları canımız pahasına korumaya devam edecek ve 108 yıl önceki bağımsızlık ruhunu aynı kararlılık, aynı azimle ilelebet yaşatacağız.

Tarihin akışını değiştiren büyük destanın, 108. yılını büyük bir gurur ve kıvançla kutlarken bu cennet vatanı bizlere emanet eden Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

                                                                                                             

                                                                                                                                                                                                Halil İbrahim TOPÇU

                                                                                                                                                                                           Ortaöğretim Genel Müdürü

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.