Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRÜMÜZÜN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

GENEL MÜDÜRÜMÜZÜN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e "Başöğretmenlik" unvanının verildiği ve Millet Mekteplerinin açıldığı bu anlamlı günde geleceğin büyük Türkiye'sini inşa edecek bireyleri yetiştirmek için en kadim mesleği icra eden öğretmenlerimizin "Öğretmenler Günü" nü tebrik ediyorum.

Eğitim, ülkelerin geçmişinden hareketle bugününü ve geleceğini şekillendiren, konusu insan olan en önemli unsurdur. Eğitim süreçlerini doğru yönetemeyen, ilim ve irfan sahibi insan kaynağına sahip olmayan milletler medeniyet yarışında geri kalmaya mahkûmdur.

Çağın gerektirdiği şartlar doğrultusunda; donanımlı, eleştirel düşünme becerisine sahip, üreten, özgüveni yüksek, milletini seven, içinde yaşadığı toplumun değerlerine bağlı nesillerin yetişmesi bizlerin özverili çalışmalarıyla mümkün olacaktır.

Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehit öğretmenlerimizi ve ebediyete irtihal eden meslektaşlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum. Yurdumuzun her köşesinde büyük fedakârlıklarla görev yaparak emekli olan, eğitim ailemize yeni katılan ve hâlen görevini yürüten tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü yürekten kutluyorum.

                                                                                                                                    

                                                                                                                             Halil İbrahim TOPÇU

                                                                                                                        Ortaöğretim Genel Müdürü

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.