Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRÜMÜZÜN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

GENEL MÜDÜRÜMÜZÜN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Aziz Milletimizin, imkânsızlıklar içinde büyük fedakârlıklarla kazandığı eşsiz zaferler neticesinde kurulan Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünü kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Cumhuriyetle yönünü belirleyen, muasır medeniyetler seviyesine ulaşma ve aşma hedefini gerçekleştirmek için 99 yıldır yoluna kararlılıkla devam eden Türkiye Cumhuriyeti Devleti hedefine ulaşmak için gerekli güce sahiptir.

Bilim ve teknolojide, kültür, sanat ve sporda her geçen gün daha da güçlenen, kalkınmışlık ve gelişmişlik göstergeleri sürekli yükselen Türkiye Cumhuriyeti Devleti, milletimizin azim ve kararlılığıyla sonsuza kadar yaşayacaktır. Cumhuriyetimizin ve Devletimizin bekası için her birimiz tek tek çok çalışmakla, görev ve sorumluluklarımızı vatan ve millet sevgisiyle, aşk ve şevk ile yerine getirmekle yükümlüyüz.

Bu bilinçle her yerde ve her ferdimizle, milletçe, özellikle çocuklarımız ve gençlerimizle; Cumhuriyetimizi ve millî egemenliğimizi her zaman koruyacak ve sahip olduğumuz değerlere bağlılığımızı devam ettireceğiz. Millî mücadelemize ilham kaynağı olan bu anlayışla; Türkiye Cumhuriyeti'ni yüceltmek, geleceğimiz olan çocuklarımıza gurur duyacakları bir ülke bırakmak ve tüm dünyada mazlumlara umut olmak, aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize olan borcumuzun bir gereğidir.

Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümü vesilesi ile Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını; kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mız kutlu olsun!

 

                                                                                                                                       Halil İbrahim TOPÇU

                                                                                                                                  Ortaöğretim Genel Müdürü

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.