Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Güzel Sanatlar Liseleri Türk Halk Müziği CD’si Hazırlandı

Güzel Sanatlar Liseleri Türk Halk Müziği CD’si Hazırlandı

Genel Müdürlüğümüzce öğrencilerimizin millî, manevi ve kültürel değerlerini yaşayan ve yaşatan gençler olarak yetiştirilmeleri amacıyla; toplumsal dayanışmanın ve yaşamın ortak ezgisini, ortak felsefesini, dilini, sesini, nefesini ve tüm ortak değerlerimizi, yaşam öykülerimizi bulabildiğimiz türkülerimizden derlenen 81 Güzel Sanatlar Lisemizin bulunduğu illere ait yöresel türkülerin yer aldığı “Güzel Sanatlar Liseleri Türk Halk Müziği CD”si hazırlanmıştır.

Genel Müdürlüğümüze bağlı Güzel Sanatlar Liselerince; bulunduğu il/bölge veya yöresine uygun TRT repertuarında yer alan bir türkü öğrencilerimizin çaldığı sazlar eşliğinde solo veya koro olarak öğrencilerimiz tarafından seslendirilmiştir.

İllerimize ait 81 yöresel türkü ile “Afrin- Türkmen Dağı Türküsü”nün de yer aldığı ve bir eğitim materyali niteliği taşıyan “Güzel Sanatlar Liseleri Türk Halk Müziği CD”si Genel Müdürlüğümüz koordinesinde bu okullarımızın öğrenci ve öğretmenlerinin özverili çalışmaları sonucu hazırlanmıştır.

22-06-201822-06-2018

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.