Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Heybeliada'da YURDUMDAN EZGİLER Kampı

Genel Müdürlüğümüze bağlı pansiyonlu okullarda öğrenim gören öğrencilerimiz için İstanbul Heybeliada'da "Yurdumdan Ezgiler" adlı müzik kampı gerçekleştirildi.
Heybeliada'da YURDUMDAN EZGİLER Kampı

Genel Müdürlüğümüze bağlı pansiyonlu okullarda öğrenim gören öğrencilerimiz için İstanbul Heybeliada'da "Yurdumdan Ezgiler" adlı müzik kampı gerçekleştirildi.

Öğrencilerimize; kültürel ve sportif becerilerini geliştirebilme, kendilerini ifade edebilecekleri sosyal ortamları sağlama, sosyal faaliyetlere katılma ve müzik eğitimi alma imkânı sunmak amacıyla planlanan kamp 29 Ağustos 2021 tarihinde İstanbul Heybeliada'da gerçekleştirildi.  

Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ile Türk Kızılay Derneği arasında imzalanan iş birliği protokolü doğrultusunda İstanbul Heybeliada'da gerçekleştirilen kampa yedi bölge/yedi ilden, pansiyonlu okullarda öğrenim gören öğrenciler ve bu okullarda görev yapan müzik öğretmenleri katıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, Öğrenci Pansiyonları ve Bursları Daire Başkanlığı Şube Müdürü Seyhan Kübra Esmer "Türk Kızılayının ülkemizde ve Dünya'da farklı alanlarda toplum yararına yürüttüğü çalışmalar önemli bir yere sahiptir. Bu önemli çalışmaların yanı sıra öğrencilerimiz için kamp programları imkânı sunan, ülkemizin köklü kurumlarından Türk Kızılayı ailesine teşekkürlerimi sunuyorum. Bu kampla, kampa katılan ve ülkemizin yedi bölgesinden gelen öğrencilerimiz müzik becerilerini geliştirme imkânları bulacak ve kamp boyunca katılacakları farklı etkinliklerle yaşam becerilerini geliştirmeleri yolunda kazananım sağlayacaklardır." dedi.

Türk Kızılayı Heybeliada Kamp Müdürü Mehmet Ateş,  açılış programında yaptığı konuşmada "Kurulduğu 1868 yılından bu yana toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak için önemli görevler üstlenen Türk Kızılayının öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde de gelişimlerini desteklemek amacıyla yapılan bu çalışmada öğrencilerin Türk Kızılayını ve yürüttüğü çalışmaları yakından görmelerinin yanında müzik alanında atölye çalışmaları yapmaları amaçlanmıştır. Bu kamp boyunca öğrencilerimizin kazanacakları deneyimler onların gelişimini destekleyecektir. Kamp programı konusunda desteğini esirgemeyen kurumumuz yetkililerine, Millî Eğitim Bakanlığı temsilcilerine, kampa katılım sağlayan öğretmen ve öğrencilere teşekkürlerimi sunarım." dedi.      

Genel Müdürlüğümüz öğrencilerine yönelik olarak dördüncüsü düzenlenen kamp, müzik becerileri üzerine gerçekleştirildi. Kamp programında öğrencilerin öğleye kadar müzik eğitimi atölyelerine, öğleden sonra Türk Kızılayının kamp aktivitelerine katılımları sağlandı ve Heybeliada'nın tarihi, kültürel ve turistik mekânlarına geziler düzenlendi.

Müzik kampının son gününde Türk Halk Müziği sanatçı Şükriye Tutkun öğrencilerle buluştu. Müziğe ilgi duyan öğrencilere kadim Türk müziği çalışmaları hakkında bilgi veren sanatçı, öğrencilerle birlikte bir dinleti gerçekleştirdi.

Öğrencilerimiz; kamp öncesinde güvenli uzaktan erişim platformları üzerinden başladıkları müzik eğitimlerinin sonucu olarak, kamp programının sonunda ülkemizin farklı yörelerinden seçilen eserlerden oluşan "Yurdumdan Ezgiler" adlı bir konser verdi.

 

04-09-202104-09-2021

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.