Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ AMACIYLA İL ZÜMRE BAŞKANLARIYLA TOPLANTI YAPILDI

UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ AMACIYLA İL ZÜMRE BAŞKANLARIYLA TOPLANTI YAPILDI

Uzaktan eğitim sürecinin değerlendirilmesi amacıyla 17 Ağustos 2020 tarihinde çevrim içi olarak yapılan toplantıda; Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Tarih, Coğrafya, Fizik, Kimya, Biyoloji, İngilizce, Müzik ve Felsefe grubu derslerinin farklı illerden il zümre başkanlarıyla Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanı Ercan Alpay, Millî Eğitim Uzmanı Yasin Elçi ve TRT EBA TV çekimlerinde görev alan, çekimleri kontrol eden Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Dairesinde görevli zümre başkanları bir araya geldi.

          Toplantıda; velilerin ve öğrencilerin uzaktan eğitime bakışı, TRT EBA TV LİSE yayınlarının ders bazlı değerlendirilmesi, öğretmenlerin motivasyonunun artırılması, DYK'nin (Destekleme ve Yetiştirme Kursları) nasıl olması gerektiği, okullarda denetimsiz alanlarda oluşabilecek sorunların çözümü, okulların teknolojik altyapı sorunları ve bu sorunlara çözüm önerileri, EBA TV'deki ders dışı yayınlar (etkinlik ve beceri atölyeleri) hakkındaki düşünceler, Uzaktan Eğitim ya da TRT EBA TV'de yapılan eğitim ve öğretimin nasıl ölçülmesi gerektiği konuları ile EBA, OGM MATERYAL ve diğer platformlar hakkındaki düşünceler çerçevesinde uzaktan eğitim sürecinin daha verimli yapılmasına yönelik zümre başkanlarının görüşleri alındı. Bu görüşler raporlaştırılarak ilgili birimlere sunulacaktır.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.