Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

"Ülkemizin Kültür Varlıkları" Liseliler Arası Çevrim İçi Bilgi Yarışması

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel ortaöğretim kurumlarında öğrenim görmekte olan öğrencilerin uzaktan eğitim sürecinde verimli vakit geçirmelerini sağlamak, hızlı düşünme becerilerini geliştirmek ve kültür varlıklarının bilinirliği, korunması ve kültür varlığı kaçakçılığının önlenmesinde farkındalık yaratmak için Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü iş birliğinde "Ülkemizin Kültür Varlıkları" Liseliler Arası Çevrim İçi Bilgi Yarışması düzenleniyor.


14 EYLÜL 2020 PAZARTESİ LİSELİLER ARASI BİLGİ YARIŞMASI BAŞVURU FORMU

Katılım Koşulları

(1) Yarışmaya katılmak için Bakanlığımıza bağlı resmî veya özel ortaöğretim kurumlarında öğrenim görüyor olmak gerekmektedir.

(2) http://ogmmateryal.eba.gov.tr/yarisma adresinden başvuru yapılacaktır. Başvurular yarışma saatine kadar devam edecektir. Başvuru yapmak yarışmaya katılım koşuludur.

(3) Yarışma günü yarışma saatinden 15 dakika önce T.C. Kimlik numaranızla yarışmaya giriş yaparak bekleme odasında yarışmanın başlamasını bekleyebilirsiniz.

(4) Yarışma başladıktan sonra giriş yapılamaz.

(5) Merkez Yürütme Komisyonu Başkanı ve üyelerinin birinci derece yakınları yarışmaya katılamaz.

 

Yarışmanın Uygulanışı

(1) Yarışma, 20 sorudan oluşacaktır ve her bir soru için yanıtlama süresi 15 saniyedir.

(2) Yarışma soruları saat 13.30'da EBA TV Lise'deki yayın ile eş zamanlı olarak http://ogm.eba.gov.tr/yarisma adresinde de yayınlanacaktır.

 

Değerlendirme

(1) Değerlendirme sürecini Merkez Yürütme Komisyonu yürütecektir.

(2) Yarışma için hazırlanan sistemden alınan istatistikler Merkez Yürütme Komisyonu tarafından incelenerek dereceye girenler tespit edilecek ve sonuçlar tutanak altında alınacaktır.

(3) Eşit sayıda doğru cevap veren öğrenciler arasında daha kısa sürede yarışmayı tamamlayan öğrenci başarılı sayılacaktır.

(4) İnceleme sonucu ortaöğretim kurumlarında öğrenimine devam etmediği tespit edilenler değerlendirmeye alınmayacak, ödül kazanmaları durumunda ödülleri bir sonraki katılımcıya aktarılacaktır.

 

Sonuçların Duyurulması

Yarışma sonuçları 14 Eylül 2020 günü saat 17. 00'da ogm.meb.gov.tr sitesinde yayınlanacaktır. Ödüller

1. ye Ören Yeri Hatıra Seti

2. ye Ören Yeri Hatıra Seti

3. ye Ören Yeri Hatıra Seti

 

* Tüm katılımcılara katılım belgesi verilecektir.

(2) Ödüller, ilgili İl/İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri aracılığıyla katılımcılara ulaştırılacaktır.

 

Yarışmaya katılmak için tıklayınız.

 

Yarışma Onayı

Yarışma Şartnamesi

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.