Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Bakanlığımız Tarafından Hazırlanan Matematik ve İngilizce Yaz Okulu Dergileri Yayında

Bakanlığımız Tarafından Hazırlanan Matematik ve İngilizce Yaz Okulu Dergileri Yayında

Matematik ve İngilizce öğretiminde eğlenceli, günlük yaşamla ilişkili etkinlikler içeren yeni yaklaşımların kullanıldığı yaz okulu programına uygun, matematik ve İngilizce yaz okulu dergileri tüm öğrenci, öğretmen ve velilerin yararlanması amacıyla yardimcikaynaklar.meb.gov.tr adresi üzerinden erişime açıldı.   

Taslak çerçeve programlarına uygun olarak ve her bir grupta uygulanabilecek örnek materyaller, 4-8. sınıflar için Eğlenceli Matematik; liseliler için Yaz Okulu Matematik Dergisi, 4-8. sınıflara yönelik  Summer Fun with English ve 9-10. sınıflar ve 11-12. sınıflara için iki ayrı English Summer School Book olmak üzere 5 farklı dergide toplandı.

Matematik ve İngilizce derslerine yönelik yaz okulu eğitimi 4-12. sınıf seviyesindeki tüm öğrencileri kapsayacak şekilde planlandı. Öğrencilere haftada 12 saat olmak üzere, 4 hafta boyunca toplam 48 saat eğitim verilecek.

Matematik için yaz okulu dergileri; eğlenceli etkinlikler aracılığı ile öğrencilerin matematik okuryazarlığını güçlendirmek, matematiği sevdirerek günlük yaşam becerileriyle ilişkilendirilmesini sağlamak, verileri okuyarak analitik düşünmeye sevk etmek amacıyla başlatılan "Matematik Seferberliği" çalışmalarını destekler nitelikte hazırlandı.

Matematik materyallerinde; Matematiğe Yön Verenler, Paradokslar, Çizge Kuramı ve Königsberg'in Yedi Köprüsü, RSA Şifreleme, Pascal Üçgeninin Gizemli Dünyası, Su Ayak İzi ve bunların yanı sıra Harezmî'nin Matematiği, geometri, çarpma işlemi, irrasyonel sayılar gibi farklı başlıklarda içerikler yer alıyor.

Genel Müdürlüğümüzce İngilizce Yaz Okulu çerçeve programına uygun olarak 9 ve 10. sınıflar ile 10 ve 11. sınıflar için iki ayrı "English Summer School Book" hazırlandı. Bu kitaplarda öğrencilerin kazandığı bilgi ve becerileri kullanmalarını sağlayacak aktiviteler bulunuyor. Kitaptaki etkinlikler öğrencilerin hobilerini, ilgi alanlarını ve düşüncelerini İngilizce olarak ifade etme gibi becerileri geliştirmek amacıyla tasarlandı.

Eğlendirirken öğretecek olan İngilizce yaz okulu etkinlikleri arasında dil becerilerini bütüncül olarak geliştirmeyi amaçlayan "Okuyalım, Dinleyelim, Yazalım, Konuşalım, Üretelim, Cevaplayalım, Eşleştirelim ve Eğlenelim, Çözelim" gibi çok sayıda aktiviteye de yer veriliyor.

Yaz Okulu Matematik Dergisi'ne ulaşmak için tıklayınız.

9-10. sınıflar için English Summer School Book'a ulaşmak için tıklayınız.

11-12. sınıflar için English Summer School Book'a ulaşmak için tıklayınız.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.