Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE GERÇEKLEŞTİRİLEN BİLİM OLİMPİYATLARI DANIŞMANLIĞI (FİZİK) KURSU BAŞLADI

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE GERÇEKLEŞTİRİLEN BİLİM OLİMPİYATLARI DANIŞMANLIĞI (FİZİK) KURSU BAŞLADI

Öğrencilerin temel bilimlere yönelik çalışmalarının özendirilmesi ve temel bilimler alanında çalışmalarını yönlendirmek ve bu alanlarda gelişmelerini destekleyerek öğrencilerin bu konudaki yeteneklerini geliştirmesine ve bilgilerinin derinleşmesine katkı sağlamak amacıyla Matematik, Bilgisayar, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Astronomi-Astrofizik dallarında Ulusal Bilim Olimpiyatları düzenleniyor.

Genel Müdürlüğümüz tarafından öğrencilerimizin Bilim Olimpiyatlarına katılımı destekleniyor ve öğrencilerimizin çalışmalarını yönlendirmek, beceri ve yeteneklerinin geliştirmelerini sağlamak amacıyla öğrencilerimize rehberlik edecek öğretmenlerimizin bilgilendirilmesine önem veriliyor.

Bilim Olimpiyatları Danışmanlığı (Fizik) Kursu; 17-21 Temmuz'da  Prof. Dr. Hasan GÜÇLÜ, Prof. Dr. Doğan ERBAHAR, Dr. Öğr. Üy. Ilmar GAHRAMANOV'un  katılımlarıyla Aksaray  Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde gerçekleştiriliyor.

Ülkemiz genelinde büyükşehirlerden iki, diğer illerden bir Fizik öğretmeninin katıldığı eğitimin tamamlanmasının ardından illerine dönecek olan öğretmenler formatörlük görevini yürütecekler.

Bu kapsamda Genel Müdürlüğümüze bağlı okullarımızdan öğretmenlerin katılımıyla Bilim Olimpiyatları Danışmanlığı (Biyoloji) Kursu 22-26 Mayıs'ta İstanbul Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde, Bilim Olimpiyatları Danışmanlığı( Kimya) Kursu 5-9 Haziran'da Balıkesir-Ayvalık Cunda Uygulama Otelinde, Bilim Olimpiyatları Danışmanlığı Kursu (Matematik) ise 3-7 Temmuz'da Rize Çayeli Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde gerçekleştirilmişti.

 

17-07-202317-07-202317-07-202317-07-2023

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.