Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

ÖĞRETİM MATERYALİ VE İÇERİKLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

ÖĞRETİM MATERYALİ VE İÇERİKLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

Genel Müdürlüğümüz ile Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü iş birliği kapsamında; Öğretim Materyali ve İçeriklerin Geliştirilmesi, Öğretim Materyalleri Standartlarının Belirlenmesi ve Soru Havuzu Oluşturmaya yönelik çalışma 30 Ekim-03 Kasım 2017 tarihleri arasında Antalya ilinde düzenlenmiştir.

Programda; “İçerik Üretim/Temin Süreci, İçerik Türleri, İçerik Tasarım İlkeleri, İçerik Analizi, İçerik İhtiyaç Analiz Formlarının Sunumu, Tasarım Süreci, Gruplar tarafından hazırlanan E-İçerik Tasarım Formlarının Sunumu ve e-İçerik Üretimi Yol Haritası Hazırlama” konularında eğitimler yapılmıştır.

Soru havuzu oluşturma çalışmasında; 10 branştan alan uzmanı, dil uzmanı ve dizgi tasarım uzmanlarından oluşan toplam 52 öğretmen tarafından her sınıf seviyesindeki kazanımlara uygun olarak hazırlanan soruların dizgi ve tasarımlar yapılarak sorular bilimsel, görsel ve dil yönüyle incelenmiştir.

 31-10-201731-10-2017

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.