Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

II. Ulusal Bilim Kampı Gerçekleştirildi

II. Ulusal Bilim Kampı Gerçekleştirildi

Genel Müdürlüğümüze bağlı  Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumlarının (Proje Okulları) yönetici, öğretmen ve öğrencileri arasındaki iletişim ve etkileşimi artırmak, öğrencilerin gözlem, keşif, sorgulama, problem çözme ve model oluşturma becerilerini geliştirmek ve bilimsel çalışma yapmaya teşvik etmek amacıyla gelenekselleşen Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları (Proje Okulları) II. Ulusal Bilim Kampı 12-14 Şubat 2018 tarihlerinde İstanbul ilinde gerçekleştirildi.

İstanbul Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde, Maltepe Üniversitesi desteği ile düzenlenen Ulusal Bilim Kampı “Endüstri 4.0, Farmakoloji, Akıllı Şehir Planlaması, Temiz ve Yenilenebilir Enerji” konularını kapsayan Bilim Kampına Bakan Yardımcımız Orhan ERDEM, Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin KARASAR, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk YELKENCİ, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN in yanı sıra Genel Müdürlüğümüze bağlı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumlarının yöneticilerinin ve öğrencilerininde katıldığı açılış töreninin ardından Maltepe Üniversitesi öğretim üyelerince katılımcılara akademik bilgi aktarımının yanında  atölye çalışmaları da gerçekleştirildi.

14 Şubat 2018 tarihinde sona erecek çalışma sonucunda hazırlanacak projeler değerlendirme komisyonu tarafından incelenerek 10-11 Mayıs 2018 tarihlerinde sergilenecek olup her kategoride ilk üçe giren öğrencilere ödül verilecektir.

12-02-201812-02-201812-02-2018

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.