Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

İL EĞİTİM TARİHİ MÜZELERİ ALBÜMÜ HAZIRLANDI

İL EĞİTİM TARİHİ MÜZELERİ ALBÜMÜ HAZIRLANDI

Genel Müdürlüğümüzce, gençlerimizin; millî, manevi ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan ve geliştiren; sanat ve kültür eserleri, müze ve anıtlar gibi millî değerlerimizi tanıyan, günümüz ve geçmiş arasında nesneler ile bağlantı kurarak mazisini öğrenen, mantık ve beğeni duygusu gelişmiş bireyler olarak yetiştirilmeleri amacıyla her ilin tarihi en eski lisesinde “İl Eğitim Tarihi Müzeleri” oluşturulmuştur.

Türk eğitim tarihi açısından önem taşıyan ve değerli envanterlere sahip 81 ilimizde açılan “İl Eğitim Tarihi Müzeleri”, eğitim-öğretim amacıyla okul dışı öğrenme ortamı olarak öğrenci ve öğretmenlerimizin hizmetine sunulmuş olup Genel Müdürlüğümüzce, İl Eğitim Tarihi Müzelerine ait bilgi ve fotoğraflar ile müzelerin kurulduğu illerin eğitim tarihlerine ait bilgilerin yer aldığı ve illüstrasyonlarla desteklenen “İl Eğitim Tarihi Müzeleri Albümü” hazırlanmıştır.

Genel Müdürlüğümüzce Hazırlanan İl Eğitim Tarihi Müzeleri Albümüne Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ.


27-08-2018

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.