Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

IPA-II Ortaöğretimde Devam ve Okullaşma Oranlarının Artırılması Operasyonu (TREESP2.2.ENROLMENT) Kapsamında İki Gün Süreyle Devam Eden "Bölgesel Çalıştay" Ankara'da Gerçekleştirildi

IPA-II Ortaöğretimde Devam ve Okullaşma Oranlarının Artırılması Operasyonu (TREESP2.2.ENROLMENT) Kapsamında İki Gün Süreyle Devam Eden

Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Emine AKINCI'nın açılış konuşmalarıyla 25 Nisan Pazartesi günü başlayan çalıştay 26 Nisan Salı günü grup çalışmalarının sunumuyla tamamlandı. Çalıştayda aşağıdaki konular üzerinde eğitimler düzenlenmiş ve grup çalışmaları gerçekleştirilmiştir:

-              Erken Okul Terki ve Risk Faktörleri

-              Erken Okul Terki ile Mücadelede AB-İyi Uygulama Örnekleri

-              İllere göre Devamsızlık/Erken Okul Terki Sebepleri

-              İllere göre Yerel/Okul Düzeyinde Alınan Tedbirler ve Diğer Olası Çözümler

Genel Müdürlüğümüzün faydalanıcısı olduğu proje, Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) kapsamında desteklenmektedir. 30 ay süreyle 14 ilde ve 50 pilot okulda uygulanacak olan Ortaöğretimde Devam ve Okullaşma Oranlarının Artırılması Projesi kapsamında ortaöğretim kademelerinde herkesin eğitime erişiminin sağlanması ve okuldan erken ayrılma/devamsızlık ile mücadele edilmesi yolu ile eğitim ve beceri düzeylerinin artırılması amaçlanmaktadır.

Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanlığının koordinesinde yürütülen proje kapsamındaki çalıştaya pilot il ve okullardan seçilen MEB personeli, akademisyenler, MEB'in ilgili paydaşları, ilgili kurumların temsilcileri ve operasyon faydalanıcısı olan Ortaöğretim Genel Müdürlüğü temsilcileri katılım sağlamıştır.

27-04-202227-04-202227-04-202227-04-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.