Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

İSTANBUL ANADOLU LİSESİ YAVUZ BÜLENT BAKİLER KÜTÜPHANESİNİN AÇILIŞINI BAKANIMIZ MAHMUT ÖZER YAPTI

İSTANBUL ANADOLU LİSESİ YAVUZ BÜLENT BAKİLER KÜTÜPHANESİNİN AÇILIŞINI BAKANIMIZ MAHMUT ÖZER YAPTI

Bakanımız Mahmut ÖZER, Türk edebiyatının usta kalemlerinden Yavuz Bülent BAKİLER'in isminin verildiği İstanbul Anadolu Lisesi kütüphanesinin açılışını gerçekleştirdi.

Bakanımız Mahmut ÖZER, Yavuz Bülent Bakiler Kütüphanesinin açılış törenindeki konuşmasında Yavuz Bülent BAKİLER'in kültürün taşıyıcısı olduğunu ve Türkçeye büyük emekler verdiğini belirtti. Bakanımız konuşmasında Türkçenin önemine dikkati çekerek Bakanlık olarak Türkçeyi daha güçlü hâle getirmek, gençlerin, öğretmenlerin ve vatandaşların Türkçeyi çok daha iyi kullanmalarını sağlamak için çaba sarf ettiklerini ifade etti.

Bakanımız, Millî Eğitim Bakanlığı olarak Türkçe seferberliğini başlattıklarını,  özellikle gençlerin Türkçenin zengin sözcük dağarcığıyla tanışmaları için her türlü imkânı seferber ettiklerini ifade etti. Bu amaca yönelik atılan adımların en önemlisinin 26 Ekim 2021'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'ın eşi Emine ERDOĞAN ile birlikte başlatılan "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi olduğunu dile getiren Mahmut ÖZER, proje kapsamında iki ay gibi kısa bir sürede 16 bin 361 kütüphane yapıldığını belirtti.

Bakanımız Mahmut ÖZER, mevcut kütüphanelerin de zenginleştirildiğini ve proje öncesi kütüphanelerde 28 milyon kitap bulunduğunu, bugün sayının 80 milyona ulaştığını, yıl sonuna kadar da bu sayının 100 milyona çıkacağını ifade etti.

Kültür ve sanat alanlarında birçok ismin okullarla buluşturulduğunu dile getiren Bakanımız, İstanbul Anadolu Lisesini  Yavuz Bülent BAKİLER'e emanet ederek "Gençlerimiz, çocuklarımız sizlerin isimlerini, sizlerin eserlerini tanısınlar." ifadesini kullandı.

Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU, birim amirleri ile il yöneticilerinin katıldığı törende Bakanımız Mahmut ÖZER açılış kurdelesini Yavuz Bülent BAKİLER ve öğrencilerle birlikte kesti.

Yavuz Bülent Bakiler Kütüphanesinin açılış programı kapsamında İstanbul'da bulunan Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU, Genel Müdürlüğümüze bağlı okulların yöneticileri ile bir araya geldi. Eğitim-öğretim ortamlarını ve süreçlerini yerinde inceleyerek değerlendirmelerde bulundu.

27-09-202227-09-202227-09-202227-09-202227-09-2022

 

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.