Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

İSTİKLÂL MARŞI´NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY´U ANMA ETKİNLİKLERİ

İSTİKLÂL MARŞI´NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY´U ANMA ETKİNLİKLERİ

İstiklâl Marşımızın Kabul Edildiği Günü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü Hakkında Kanun ve İstiklâl Marşının Kabul Edildiği Günü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü Hakkında Yönetmelik kapsamında; 12 Mart İstiklâl Marşı’nın Kabul Edildiği Günü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Gününün ülke genelinde ve yurtdışı temsilciklerimizde geniş kapsamlı programlarla kutlanmasını sağlamak amacıyla her yıl Aralık ayında Merkez Yürütme Kurulu üyelerinin katılımı ile Bakanlığımızda bir toplantı düzenlenmektedir.

 

Bu kapsamda; 12 Aralık 2018 Çarşamba günü saat 14.00’da Bakanlığımız Tevfik İleri Salonunda Bakan Yardımcımız Sayın Mustafa SAFRAN’ın başkanlığında, Milli Savunma Bakanlığı (Genelkurmay Başkanlığı), Dışişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığı (Atatürk Araştırma Merkezi), Türkiye Radyo Televizyon Kurumu, Türkiye Yazarlar Birliği Vakıf Başkanlığı, Mehmet Akif Ersoy Fikir ve Sanat Vakfı Başkanlığı, Vakıflar Ankara Bölge Müdürlüğü, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bakanlığımız temsilcilerinin katılımlarıyla Merkez Yürütme Kurulu toplantısı gerçekleştirilmiştir.

 

Toplantıda; 2018 yılında “Mehmet Akif ve Gençlik” teması kapsamında gerçekleştirilen faaliyetler ile 2019 yılında gerçekleştirilmesi planlanan etkinlik programları görüşülmüştür.

14-12-201814-12-2018

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.