Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

İTALYA’YA ÇALIŞMA ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İtalya’da sekiz ülkenin katılımı ile özel eğitim ortak paydasında 22-24 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen paylaşım ve değerlendirme toplantısına Genel Müdürümüz Sayın Ercan TÜRK’ün başkanlığındaki heyet ülkemizi temsilen katıldı. 
İTALYA’YA ÇALIŞMA ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kaynaştırma, öğrenme güçlüğü, fiziksel engel, mevsimsel işçilik, maddi imkânsızlıklar, düşük akademik başarı gibi çeşitli sebeplerden dolayı okula devam edemeyen dezavantajlı öğrencilerin okula devamlarını sağlamak amacıyla; sekiz ülke tarafından hazırlanan, proje ortağı olarak Şanlıurfa GAP Kız Anadolu Lisemizin de yer aldığı  “EUROPE FOR INCLUSION” “Kaynaştırma İçin Avrupa” projesinin paylaşım ve değerlendirme toplantısı ile başlayan program, Sassari Belediye Başkanı Nicola SANNA’nın ziyaretiyle devam etmiştir.

Genel Müdürümüz Sayın Ercan TÜRK, özel eğitim gören öğrencilerin de öğrenim gördüğü Sassari San Donata Okulu’nu ziyaret ederek öğrencilerle söyleşide bulunmuştur. Ziyaret esnasında paylaşılan görüşler ve Türkiye’ye bakışın memnuniyet verici olduğu müşahede edilmiştir.

Sardinya Yerel Eğitim Kurumu ile ortaklaşa düzenlenen, proje ve sonuçlarının, iyi örneklerin sunumu ile devam eden program, Asinara Adası’nda çevresel konularla ilgili okul-dışı eğitici laboratuvarın yerinde görülmesi ve öğrencilerin temel becerilerini geliştirici eğitici yöntemlerin belirlenmesi faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile sona ermiştir.

25-05-201725-05-201725-05-201725-05-2017

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.