Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

"K12 ULUSAL BECERİ GELİŞTİRME PROGRAMI" ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOROrtaöğretim Genel Müdürlüğünün UNICEF iş birliği ile çalışmalarını sürdürdüğü, okul öncesinden başlayarak ortaöğretimi de kapsayan kesintisiz bir eğitim sürecine destek olacak ulusal beceri ağının oluşturulması amacını taşıyan "K12 Ulusal Beceri Geliştirme Programı" için alanında uzman akademisyen ve öğretmenler tekrar bir araya geldi.

14 Eylül Çarşamba günü Ankara'da açılışı yapılan toplantıda komisyonların çağın becerileri, okuryazarlıklar, Matematik ve Türkçe alan becerileri üzerine çalışmalarını sürdürmesi planlanıyor.

K 12 beceri geliştirme çalışmaları kapsamında bir süredir devam eden çalışmalarda; çağın ihtiyaçlarına yönelik okuryazarlık türlerinin belirlenmesi çalışmaları yürütülmüş, okuryazarlık türlerinin tanımları yapılarak standart ve göstergeleri oluşturulmuş, Ulusal Beceri Haritası'nın terminolojisi üzerine çalışmalar gerçekleştirilmiş, her sınıf seviyesine uygun beceri haritası oluşturma, alan becerilerinin göstergelerini bu harita ölçütlerinde belirleme çalışmaları gerçekleştirilmişti.

15 Eylül Perşembe günü "K12 Ulusal Beceri Geliştirme Programı"nda süreç içinde gelinen nokta ve sonuçlar üzerine değerlendirmelerle toplantılar tamamlanacak.

14-09-202214-09-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.