Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

"K12 Ulusal Beceri Geliştirme Programı" Çalışmaları UNICEF İş Birliği ile Devam EdiyorGenel Müdürlüğümüz bünyesinde Öğretim Programları ve Ders Kitapları Daire Başkanlığının UNICEF iş birliği ile sürdürdüğü K12 Ulusal Beceri Geliştirme Programı'na yönelik çalışmalar Ankara'da gerçekleştiriliyor.

13 Haziran Pazartesi günü Öğretim Programları ve Ders Kitapları Daire Başkanı Bilgen KERKEZ'in açılış konuşmasıyla başlayan çalıştay, Ulusal Beceri Haritası'nın terminolojisi üzerine yapılan oturumla devam etti. Komisyonlar, Türkçe ve matematik alan becerileri ve okuryazarlıklarla ilgili çalışmalarını katılımcılara sunarak değerlendirmelerde bulundular.

Çalıştayda farklı illerden gelen, alanlarında uzman akademisyenler ve öğretmenler görev alıyor. Komisyonlar,  K12 düzeyinde her sınıf seviyesine uygun beceri haritası oluşturma, alan becerilerinin göstergelerini bu harita ölçütlerinde belirleme, çağımızın ihtiyacı okuryazarlık becerilerini standartlaştırma konularına yönelik çalışma gerçekleştirecek.

13 Haziran Pazartesi günü başlayan çalıştay, 17 Haziran Cuma günü grup çalışmalarının sunumlarının paylaşılmasıyla tamamlanacak.

13-06-202213-06-202213-06-202213-06-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.