Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

"K12 ULUSAL BECERİ ORTAK BAŞVURU ÇERÇEVESİ KILAVUZU"NUN HAZIRLANMASINA YÖNELİK ÇALIŞTAY TAMAMLANDIBakanlığımızın UNICEF iş birliği ile çalışmalarını sürdürdüğü K12 Ulusal Beceri Geliştirme Programı'nda, okul öncesinden başlayarak ortaöğretimi de kapsayan kesintisiz bir eğitim sürecine destek olacak K12 Ulusal Beceri Ortak Başvuru Çerçevesi'nin oluşturulmasının ardından süreç, çerçeveye yönelik bir kılavuzun hazırlanması çalışmalarıyla devam ediyor.

Genel Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen K12 Ulusal Beceri Ortak Başvuru Çerçevesi Kılavuzu'nun hazırlanmasına yönelik gerçekleştirilen çalıştay; akademisyenler, alan uzmanları, öğretmenler ve UNICEF temsilcilerinin katılımıyla 7-9 Mart 2023 tarihleri arasında Ankara'da tamamlandı.

Bakan Yardımcımız Petek AŞKAR, çalışmanın kapanış gününde Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU ile birlikte çalıştaya katılan akademisyenleri ve öğretmenleri ziyaret etti. Daire Başkanı Bilgen KERKEZ'in eşlik ettiği ziyarette Petek AŞKAR, katılımcıların sürece yönelik görüş ve önerilerini alarak değerlendirmelerde bulundu.

K12 Ulusal Beceri Ortak Başvuru Çerçevesi Kılavuzu'nun hazırlanması çalıştayı, komisyonların çalışmalarına yönelik sunumlarının yapılması ve dönütlerin alınmasının ardından tamamlandı.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.