Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

KAMUOYU DUYURUSU

KAMUOYU DUYURUSU

KAMUOYUNA DUYURU

Kamu kurum ve kuruluşları, uluslararası kuruluşlar, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve diğer kuruluşlar tarafından yapılacak sosyal etkinliklerin, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı her tür ve derecedeki eğitim kurumlarında duyurularına ilişkin izin müracaatlarının değerlendirilmesi "Millî Eğitim Bakanlığı Sosyal Etkinlik İzinleri Yönergesi" hükümleri doğrultusunda etkinliğin yapılacağı ilgili birimlerin de görüşleri alınmak suretiyle Genel Müdürlüğümüzce yapılmaktadır.

2016 yılından itibaren, UBİKAV (Uluslararası Bilimsel ve Kültürel Araştırmalar Vakfı) tarafından, "Hayalimdeki Çin" resim yarışması adı ile "Gençlerin Fırçasından Bugünkü Çin", "Modern Çin" gibi her yıl belirlenen farklı temalar ile yapılan etkinlik, Millî Eğitim Bakanlığından duyuru izinleri alınarak gerçekleştirilmiştir.

UBİKAV (Uluslararası Bilimsel ve Kültürel Araştırmalar Vakfı), Millî Eğitim Bakanlığı Sosyal Etkinlik İzinleri Yönergesi kapsamında  "Türkiye-Çin Diplomatik İlişkilerinde 50. Yıl" teması ile ortaöğretim düzeyindeki tüm resmî/özel okul öğrencilerine yönelik resim yarışması düzenlemek amacıyla Genel Müdürlüğümüze 18.03.2021 tarihinde müracaat etmiştir. Bahsi geçen vakfın başvurusu, faaliyetin yapılacağı tüm birimlerin de görüşleri alınmak suretiyle değerlendirilmiş ve ilgili yönerge kapsamındaki eksiklikleri 31.03.2021 tarihinde taraflarına bildirilerek red edilmiştir. 

İlgili vakıf tarafından 07.04.2021 tarihinde tekrarlanan başvurunun, mevzuat çerçevesinde tüm eksikliklerinin giderildiğinin  yapılan komisyon incelemeleri neticesinde  görülmesi üzerine, 30.04.2021 tarihinde Genel Müdürlüğümüzce  yarışmanın duyurusu yapılmıştır.

Duyurusu yapılan "Türkiye-Çin Diplomatik İlişkilerinde 50. Yıl" temalı yarışmanın yürütülmesinde ve düzenlenmesinde, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı, hiçbir kurum ve kuruluşun görevi bulunmamakta olup izin kapsamındaki tüm etkinliklerin denetimleri birimlerimizce yapılmaktadır.

 Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.