Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

KIZILAY İLE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

KIZILAY İLE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Genel Müdürlüğümüze bağlı okul pansiyonlarında görev yapan yönetici, öğretmen ve öğrencilerin Kızılay ve faaliyetleri hakkında bilgilendirilmesi, ilk yardım, kan bağışı gibi konularda eğitimlerin verilmesi ve gençlik faaliyetlerinin düzenlenmesi amacıyla hazırlanan iş birliği protokolü Bakan Yardımcımız Sayın Mustafa SAFRAN, Türkiye Kızılay Derneği Genel Müdürü Dr. İbrahim ALTAN tarafından Genel Müdürümüz Sayın Cevdet VURAL ve diğer üst düzey protokolün de katılımı ile 03 Ocak 2019 tarihinde Bakanlığımız Tevfik İleri Salonunda imzalandı.

 

Bakan Yardımcımız Sayın Mustafa Safran protokol imza törendeki konuşmasında “Türk Kızılayı ile yapılan iş birliğinde öğrencilerin sosyal faaliyetlere katılımının artırılmasının ve Kızılayın faaliyetleri konusundaki duyarlılıklarının gelişmesinin hedeflendiğini söyledi. 

 

Protokol kapsamında; Doğu Anadolu Bölgesi ile Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan okullar öncelikli olmak üzere yıllık 30 (otuz) pansiyonda zekâ oyunları sınıflarının oluşturulması, belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda ayni/nakdi yardımların yapılması,  öğretmen ve yöneticilere yönelik 16 (onaltı) saatlik Kızılay sertifikalı Temel İlk Yardım Eğitimlerinin düzenlenmesi, Genel Müdürlüğümüze bağlı okul pansiyonlarında “Kızılay Kitap Köşesi” nin oluşturulması, 100 (yüz) pansiyonlu okula Kızılaytarafından badminton malzemelerinin sağlanması, Genel Müdürlüğümüze bağlı okul pansiyonlarında barınan öğrencilerin katılacağı “Tematik Gençlik Kampları” nın düzenlemesi çalışmalarının gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir.

04-01-201904-01-201904-01-2019

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.