Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

"KULÜPLER İÇİN YÖNERGELER ÖĞRETMENLER VE ÖĞRENCİLER İÇİN EL KİTABI" YÖNETİCİ VE ÖĞRETMEN KÜTÜPHANESİ'NDE YAYIMLANDIOkullar, öğrencilerin akademik başarılarının yanı sıra kişisel gelişimlerine de katkı sağlamak için birçok kulüp faaliyeti sunmaktadır. Bu kulüpler, öğrencilerin farklı ilgi alanlarını keşfetmelerini, becerilerini geliştirmelerini ve yeni beceriler kazanmalarını, sosyal bağlarını güçlendirmelerini sağlar. Ayrıca kulüpler, öğrencilerin okul dışında da öğrenme fırsatlarına sahip olmalarına ve gelecekteki mesleklerine hazırlanmalarına katkıda bulunur.

Genel Müdürlüğümüzce çeşitli sosyal faaliyetlerin yürütüldüğü öğrenci kulüplerinin etkililiğinin artırılması amacıyla "Öğrenci Kulüpleri Öğretmen ve Yönetici Rehber Kitabı" hazırlanarak OGM Materyal web sitesinde bulunan Yönetici ve Öğretmen Kütüphanesi'nde yayımlanmıştı. Bu kapsamda kulüp faaliyetlerinin planlanmasını kolaylaştıracak ve faaliyetler gerçekleştirilmesine yardımcı olacak, bir el kitabı da hazırlandı. "........ Kulübü İçin Yönergeler Öğretmenler ve Öğrenciler İçin El Kitabı" okullarda gerçekleştirilen kulüp faaliyetlerine yol gösterici olacak bir şablon olarak hazırlandı.

El kitabı, öğrencilerin kulüp faaliyetlerinde daha aktif ve verimli olmalarını sağlayacak öneriler sunuyor. Kitapta, kulüp faaliyetlerinin nasıl yürütüleceği ve kulüp etkinlikleri düzenlerken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar, örnek aktiviteler ve sunum biçimleri bulunuyor. Ayrıca alan/saha gezileri hakkında da bilgi veriliyor. Kitapta kulüp etkinliklerinin düzenlenmesinden finansman faaliyetlerine, aktivite seçimlerinden izleme ve değerlendirmeye kadar birçok konuda faydalı bilgiler yer alıyor.

El kitabı, her kulübe özgü olacak şekilde kulüpler tarafından düzenlenecek. Her kulüp kendi hedefleri doğrultusunda ve el kitabı rehberliğinde faaliyetlerini planlayarak kulüplerin daha etkili olmasını sağlayacak.

"........ Kulübü İçin Yönergeler Öğretmenler ve Öğrenciler İçin El Kitabı" için tıklayınız.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.