Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

LİSE ÖĞRENCİLERİ ULUSAL ÖĞRENCİ KONGRESİ ve POSTER SUNUMU YARIŞMASI DUYURUSU YAYIMLANDI

LİSE ÖĞRENCİLERİ ULUSAL ÖĞRENCİ KONGRESİ ve POSTER SUNUMU YARIŞMASI DUYURUSU YAYIMLANDI

Bakanlığımız ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) iş birliğinde gerçekleştirilecek olan "Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması" için çağrıya çıkıldı.

"Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması" ile Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî örgün ortaöğretim kurumlarında öğrenimine devam etmekte olan öğrenciler; bilimsel düşünme, araştırma yapma, akademik çalışmalara alt yapı oluşturabilecek analitik düşünme becerilerini geliştirerek yeni bilgiler üretmeleri konularında teşvik edilecek.

Yarışma ile ayrıca bilimsel gelişmelerin paylaşılacağı platformların oluşturularak öğrencilerin; bilim insanları, akademisyenler ve yeni teknolojilerin araştırma alanlarına yönelik çalışmalar yapan sektör temsilcileri ile bir araya getirilmesi amaçlanıyor.

Bakanlığımız ile TÜBİTAK iş birliğinde gerçekleştirilecek yarışma; Matematik ile Çevre ve İklim Değişikliği olmak üzere iki alanda yapılacak.

Yarışma kapsamında, Poster Hazırlama Kılavuzu'na göre hazırlanan ve tamamlanan çalışmaların başvuruları 10 Kasım 2022 tarihinde başlayarak 30 Kasım 2022 Çarşamba günü saat 17.30'da sona erecek.

Başvurular, https://e-bideb.tubitak.gov.tr/  adresinden çevrim içi olarak yapılıyor. 

"Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması" için hazırlanan proje rehberi ilerleyen günlerde TÜBİTAK web sayfasından paylaşılacak.

Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması detay bilgileri için tıklayınız. 

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.