Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

LİSE ÖĞRENCİLERİ ULUSAL ÖĞRENCİ KONGRESİ VE POSTER SUNUMU YARIŞMASI'NIN ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

LİSE ÖĞRENCİLERİ ULUSAL ÖĞRENCİ KONGRESİ VE POSTER SUNUMU YARIŞMASI'NIN ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

Bakanlığımız ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) iş birliği kapsamında düzenlenen Matematik ile Çevre ve İklim Değişikliği konularına yönelik öğrenci kongresi ve poster sunumu yarışması ödül töreni Ankara ATO Congresium'da gerçekleştirildi.

Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması Ödül Töreni'nde Genel Müdürlüğümüze bağlı okullar çevre ve iklim değişikliği ile matematik alanlarında birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödüllerinin sahibi oldular.

337 okuldan 1.213 öğrencinin 489'u çevre ve iklim değişikliği, 177'si matematik alanında olmak üzere toplam 666 proje ile başvurduğu yarışmada ön değerlendirme TÜBİTAK seçici kurulunca yapılmış, poster sergisine 98 proje davet edilmişti. Davet alan çevre ve iklim değişikliği alanından 15, matematik alanından 15 projenin değerlendirmesi bugün yapılarak öğrencilere ödülleri törenle verildi.

Bakan Mahmut ÖZER; protokol üyelerinin, öğrenci, danışman öğretmen ve öğrenci velilerinin katılımıyla TÜBİTAK iş birliği ile gerçekleştirilen  "Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması Ödül Töreni'nde öğrencilerin heyecanına ortak oldu.

Ödül töreninde öğrencilere hitabında "Sizler akademik olarak becerili, ülkesini seven, ülkesinin gelecekte çok daha güçlü olması için çabalayan gençlerimizsiniz. Sizlere güveniyoruz ve Bakanlık olarak da her türlü imkânımızı sizler için seferber etmekten büyük mutluluk duyuyoruz" dedi.

Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması Ödül Töreni'nde başarılarıyla ödüle layık görülen öğrencilerimizi tebrik eden Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU; öğrencilerimize teşekkürlerini iletti.

Öğrencilerimizin gerçekleştirdikleri bilimsel çalışmaları paylaşmalarına fırsat vermek ve bilimsel platformlarda sunum yapma deneyimlerine katkı sunmak, kongre ve sergi süresince öğrencilerimizi bilim insanları ve yeni teknolojilerin araştırma alanlarına yönelik çalışmaları olan sektör temsilcileri ile bir araya getirmek amacıyla gerçekleştirilen projenin ödül töreninde; 21 proje ile 44 öğrenciye teşvik, 6 proje ile 12 öğrenciye üçüncülük, 4 proje ile 9 öğrenciye ikincilik ve 2 proje ile 3 öğrenciye birincilik ödülü verildi.

Dereceye girenlere verilen ödüllerin yanı sıra Bakan Mahmut ÖZER yarışmaya katılan tüm öğrencilere tablet hediye etti.

Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması Ödül Töreni'nde başarılarıyla ödüle layık görülen geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin listesini paylaşıyoruz

 29-12-202229-12-202229-12-2022

 

 

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.