Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

LİSE ÖĞRENCİLERİ ULUSAL ÖĞRENCİ KONGRESİ VE POSTER SUNUMU YARIŞMASI'NIN ÖN DEĞERLENDİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI

LİSE ÖĞRENCİLERİ ULUSAL ÖĞRENCİ KONGRESİ VE POSTER SUNUMU YARIŞMASI'NIN ÖN DEĞERLENDİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI

Bakanlığımız ile TÜBİTAK iş birliğinde düzenlenen Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması'nın final sergisi ve ödül töreni, 26-29 Aralık 2022 tarihleri arasında Ankara Congresium Kongre ve Sergi Merkezi'nde düzenlenecektir. Etkinlik, 26-27 Aralık 2022 tarihleri arasında proje sergisinin, 28 Aralık 2022 tarihinde sosyal etkinlik gününün, 29 Aralık 2022 tarihinde ise ödül töreninin düzenlenmesi şeklinde planlanmıştır. Bu bağlamda, yarışmanın final aşamasına davet edilen proje sahibi öğrenciler ve danışmanları 25 Aralık 2022 tarihinde Ankara'ya davet edilmektedir.
Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması" ile Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî örgün ortaöğretim kurumlarında öğrenimine devam etmekte olan öğrenciler; bilimsel düşünme, araştırma yapma, akademik çalışmalara alt yapı oluşturabilecek analitik düşünme becerilerini geliştirerek yeni bilgiler üretmeleri konularında teşvik edilecek.

Yarışma ile ayrıca bilimsel gelişmelerin paylaşılacağı platformların oluşturularak öğrencilerin; bilim insanları, akademisyenler ve yeni teknolojilerin araştırma alanlarına yönelik çalışmalar yapan sektör temsilcileri ile bir araya getirilmesi amaçlanıyor.

Final sergisi ve ödül töreniyle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.