Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

LİSELİLER ARASI "NET SIFIR EMİSYON HEDEFİMİZLE YEŞİL GELECEĞİME YOLCULUK" TEMALI RESİM YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI

LİSELİLER ARASI

Bakanlığımız ve ASELSAN iş birliği ile düzenlenen "Net Sıfır Emisyon Hedefimizle Yeşil Geleceğime Yolculuk" temalı resim yarışması başvuruları başladı.  

Yarışma ile ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerin ülkemizin 2053 yılı net sıfır emisyon hedefi kapsamında çevrenin korunması ile ilgili yapılabilecek çalışmaların neler olabileceği, iklim değişikliğine neden olan karbon emisyonlarının nasıl azaltılabileceği konusundaki düşüncelerini ve bu konular çerçevesindeki gelecek hayallerini resimleriyle anlatmaları amaçlanıyor.

Yarışmaya Bakanlığımıza bağlı resmî / özel eğitim kurumlarında (Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Güzel Sanatlar Lisesi, İmam Hatip Lisesi, Meslekî ve Teknik Eğitim Lisesi, Bilim ve Sanat Merkezi) öğrenim görmekte olan hazırlık, 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri katılabilecek.

"Net Sıfır Emisyon Hedefimizle Yeşil Geleceğime Yolculuk" temalı resim yarışması şartnamesine göre hazırlanan çalışmalar 24 Şubat 2023 tarihinde okul müdürlüklerine teslim edilecek ve çalışmaların nihai değerlendirmesi 26 Nisan 2023 tarihinde gerçekleştirilecek.

Yarışmanın ödül töreni 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında ASELSAN  tarafından gerçekleştirilecek. Dereceye giren ve sergilenmeye layık görülen resimler ASELSAN'da belirlenecek alanlarda sergilenecek.

"Net Sıfır Emisyon Hedefimizle Yeşil Geleceğime Yolculuk" temalı resim yarışması detayı için tıklayınız.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.