Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

"Matematik Materyal Seti Kılavuz ve Etkinlik Hazırlama Çalıştayı" UNICEF İş Birliğiyle Kızılcahamam'da GerçekleştiriliyorSayın Bakanımızın önderliğinde yürütülen "Matematik Seferberliği" kapsamında, yeni yaklaşımlar ve projeler geliştirilerek matematik becerilerinin günlük hayata uygulanması, kalıcı öğrenme sağlanması, matematik dersinin soyut ve zor bir ders olmaktan çıkarılması amacıyla planlanan "Matematik Materyal Seti Kılavuz ve Etkinlik Hazırlama Çalıştayı" illerden gelen matematik öğretmenlerimizin katılımıyla Kızılcahamam'da gerçekleştiriliyor.

 "Matematik Seferberliği"çalışmalarına yönelik olarak, matematik becerilerini günlük yaşamın her alanında koşulları iyileştirme, temel ve üst düzey becerileri geliştirme ve yaygınlaştırmaya katkı sağlayacağı düşüncesiyle yürütülen çalışmalar, Genel Müdürlüğümüz bünyesinde Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından yürütülüyor.

7 Haziran Salı günü başlayan çalıştayın açılışında yaptığı konuşmada, Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanı Uygar UMUT "Matematik eğitiminde kavramsal, kapsamlı ve kalıcı öğrenmenin sağlanması için sanal ve somut materyallerin kullanımının önemi birçok ulusal ve uluslararası çalışma ve program dokümanında vurgulanmaktadır. Bu kapsamda matematik derslerinde somut materyal kullanımının desteklenmesi için Ders Aletleri Yapım Merkezi (DAYM) Müdürlüğü tarafından birçok materyal geliştirilmiştir. Geliştirilen materyaller için matematik öğretmenlerinin materyalleri nasıl kullanabileceklerine yönelik detaylı bilgi ve örnekler içeren bir kılavuz hazırlanması ihtiyacı doğmuştur. Bu ihtiyaç çerçevesinde ortaöğretim matematik öğretiminin kavramsal anlamayı destekleyecek somut materyallerin kullanımı ve bu materyallere yönelik örnek uygulamaların yer aldığı kılavuzlar hazırlanmaktadır.  Geliştirilen bu kılavuzlar MEB'e bağlı okullardaki öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulacaktır. Bu sayede ortaöğretim sınıflarında ve kitaplarında etkili materyal kullanımının desteklenmesi sağlanacaktır. " diyerek  katılımcılara teşekkürlerini ifade etti.

UNİCEF yetkilileri tarafından gerçekleştirilen sunumların ardından gurup çalışmalarının yapılacağı çalıştay 10 haziran Cuma günü tamamlanmış olacak.

07-06-202207-06-202207-06-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.