Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Matematik Seferberliği Çalışmaları Kapsamında "Deneyim Temelli Matematik Etkinlikleri Öğretmen El Kitapları" Hazırlanıyor

Matematik Seferberliği Çalışmaları Kapsamında

Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in öncülüğünde yürütülen "Matematik Seferberliği"nin bir parçası olarak alanında uzman akademisyen ve öğretmenler, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğretim Programları ve Ders Kitapları Daire Başkanlığı bünyesinde, "Türkiye'nin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları"nı esas alan "Deneyim Temelli Matematik Etkinlikleri Öğretmen El Kitapları"nı hazırlamak için çalışmalarına devam ediyor.

Genel Müdürlüğümüzce Ankara'da gerçekleştirilen "Deneyim Temelli Matematik Etkinlikleri Öğretmen El Kitapları" çalışmalarında "sağlıklı ve kaliteli yaşam", "nitelikli eğitim", "temiz su ve sanitasyon", "erişilebilir ve temiz enerji", "sürdürülebilir şehirler ve topluluklar", "sorumlu tüketim ve üretim", "iklim eylemi", "açlığa son" gibi sürdürülebilir kalkınma amaçları üzerine etkinlik tasarımları yapılarak uzun vadede hedeflerin tamamını kapsayacak şekilde bütüncül yaklaşım esas alınıyor.

Kitaplarda yer alacak etkinliklerin tasarım aşamasında seçilen amaçlara ait hedef ve göstergeler matematik dersi kazanımlarıyla ilişkilendiriliyor. Yazılmakta olan "1,5 Derece Bile Çok" adlı etkinlikte Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları'ndan biri olan "İklim Eylemi" klima kullanımıyla örneklendirilerek matematikte alan ve cebir öğrenme alanları ile ilişkilendiriliyor. Etkinlik ayrıca küresel ısınmaya da dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.