Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

MATEMATİK SEFERBERLİĞİ ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA HAZIRLANAN "MATEMATİK DİJİTAL EĞİTİM PLATFORMU" HİZMETE AÇILDI

MATEMATİK SEFERBERLİĞİ ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA HAZIRLANAN

Bakanlığımız ile TÜBİTAK iş birliği ile yürütülen Matematik Seferberliği kapsamında öğretmen ve öğrencilerimiz için yeni bir kaynak oluşturmak amacıyla hazırlanan Matematik Dijital Eğitim Platformu gerçekleştirilen törenle erişime açıldı.

Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER ile protokol üyelerinin katılımlarıyla Gölbaşı Mogan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli'nde düzenlenen törenle "Matematik Dijital Eğitim Platformu" erişime açıldı.

Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER, törende yaptığı konuşmada Türkiye'nin son yirmi yılda eğitimin yanında tüm alanlarda vatandaşların kitlesel olarak hizmete kavuştuğu bir dönem olduğunu vurguladı ve "Matematik Dijital Eğitim Platformunun gerçekleştirilmesi sürecine emek ve destek veren Bakanlık personeline, TÜBİTAK Başkanımızın şahsında TÜBİTAK'ta bu sürece katkı veren herkese teşekkürlerini ifade etti.

Matematik Dijital Eğitim Platformu öğrencilerimiz için öğretim programına bağlı olmadan matematiğin günlük hayattaki yerini; animasyonlar, videolar, etkileşimli içeriklerle sunmayı ve matematiği keşfetme süreçlerini desteklemeyi amaçlıyor. Ayrıca konu özetleri ve konu anlatım videolarıyla sınıf içi öğrenme süreçlerini de destekliyor.

Matematik Dijital Eğitim Platformu sitesinde;

1. Hayat ve Matematik

2. Tarihsel Gelişim

3. Oyunlar

4. Konular

5. Matematik Materyalleri

6. Duyurular

olmak üzere altı başlık altında materyaller ve içeriklerin yer aldığını belirten Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU, Matematik Dijital Eğitim Platformu'nda; Sanal Müze, Mesleğimde Matematik, İyi Örnekler, Haftalık Soru/ Bulmaca Köşesi gibi farklı başlıklara yönelik olarak materyallerin ve içeriklerin hazırlanarak yayımlanmasının planlandığını ifade etti.

Matematik Dijital Eğitim Platformu için tıklayınız.

https://matematik.eba.gov.tr/


23-08-202223-08-202223-08-202223-08-202223-08-202223-08-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.