Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

MATEMATİK SEFERBERLİĞİ KAPSAMINDA GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE SOMUT MATEMATİK MATERYALLERİ KULLANIM KILAVUZLARI HAZIRLANIYOR

MATEMATİK SEFERBERLİĞİ KAPSAMINDA GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE SOMUT MATEMATİK MATERYALLERİ  KULLANIM KILAVUZLARI HAZIRLANIYOR

Matematikteki öğrenme yaklaşımlarını değiştirmek, yeni yaklaşımlarla öğrencilerimizin matematiği severek öğrenmelerini ve günlük hayatlarına uyarlayabilmelerini sağlanmak amacıyla yürütülen "Matematik Seferberliği" çalışmaları Genel Müdürlüğümüzce farklı alanlarda gerçekleştirilmeye devam ediyor.

"Matematik Seferberliği" kapsamında Genel Müdürlüğümüzce Ders Aletleri Yapım Merkezi (DAYM) Müdürlüğü ile kalıcı öğrenmeyi sağlamak amacıyla somut matematik materyallerinin üretilmesi süreci yürütülüyor.

Matematik Seferberliği kapsamında gerçekleştirilen çalışmalarla, matematik dersine yönelik olarak yeni yaklaşımlar ile projelerin geliştirilerek matematik becerilerinin günlük hayata uygulanması, kalıcı öğrenmenin sağlanması, matematik dersinin soyut ve zor bir ders olmaktan çıkarılması amaçlanıyor.

Matematik eğitiminde kavramsal, kapsamlı ve kalıcı öğrenmenin sağlanması için sanal ve somut materyallerin kullanımı önemlidir. Ders Aletleri Yapım Merkezi (DAYM) Müdürlüğü, matematik derslerinde kullanılacak somut materyal ihtiyacının karşılanması ve kullanımının desteklenmesi amacıyla yaptığı çalışmalarla somut matematik materyallerinin üretilmesi sürecini tamamladı. Hazırlanan matematik materyallerine yönelik kullanma kılavuzları ve tanıtım videolarının hazırlanması ile öğretmen eğitimleri süreci Genel Müdürlüğümüz tarafından planlanarak yürütülüyor.

Ders Aletleri Yapım Merkezi Müdürlüğünce üretilen matematik materyallerinin güncellenmesi, geliştirilmesi ve AR-GE çalışmaları Genel Müdürlüğümüz bünyesinde görevli alan öğretmenleri ile DAYM personeli tarafından gerçekleştiriliyor.  

31-10-202231-10-202231-10-202231-10-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.