Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Matematik Seferberliği Tanıtım Töreni Millî Eğitim Bakanlığı Şûra Salonu'nda Gerçekleştirildi

Matematik Seferberliği Tanıtım Töreni Millî Eğitim Bakanlığı Şûra Salonu'nda Gerçekleştirildi

Matematik dersinin öğretim ve öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak kolaylaştırmak amacıyla başlatılan Matematik Seferberliği Tanıtım Töreni, Sayın Bakanımızın katılımlarıyla Millî Eğitim Bakanlığı Şûra Salonu'nda gerçekleştirildi.

 

Bakanlığımız, TÜBİTAK, UNICEF ve üniversiteler iş birliğinde matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak hem öğrenimini kolaylaştırmak hem de öğrencilerin bu dersi sevmelerini sağlamak amacıyla başlatılan Matematik Seferberliği Tanıtım Töreni coşkulu bir katılımla gerçekleştirildi. 

 

Törende yaptığı konuşmada matematikteki öğrenme yaklaşımını değiştireceklerini belirten Sayın Bakanımız Mahmut ÖZER, Matematik Seferberliği etkinliklerine yönelik olarak tüm illerimizde ve ilçelerimizde 4. sınıftan 12. sınıfa kadar destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında matematik yaz okullarını açacaklarını ifade etti.

 

Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU, Matematik Seferberliği Tanıtım Töreni'nde yaptığı konuşmada "Sayın Bakanımız Mahmut ÖZER'in öncülük ve rehberliğinde çıktığımız yolda matematik dersini öğrencilerin kaçındığı ve korktuğu bir ders olmaktan çıkarıp, günlük yaşamlarında işlerini kolaylaştıran bir alan becerisi olarak yeniden tanımlamak amacındayız. Matematik Seferberliği ile öğrenme-öğretme yaklaşımımızı değiştirerek matematiğe yönelik söz konusu ön yargıları kıracağımıza inanıyoruz. Amacımız matematiğin salt kuralları içinde kaybolmadan, hayatla ilişkilendirerek kalıcı öğrenmeyi gerçekleştirebilmektir.

 

Sayın Bakanımızın, önderliğinizde başlayan "Matematik Seferberliği"nin ülkemizin yarınlarına ve öğrencilerimize çok şey kazandıracağına olan inancımız tamdır. Bu amaçla çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz" dedi.

17-05-202217-05-202217-05-202217-05-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.