Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

"MESLEKİ GELİŞİME YÖNELİK YÖNETİCİ VE ÖĞRETMEN VİDEOLARI" YÖNETİCİ VE ÖĞRETMEN KÜTÜPHANESİ'NDE YAYIMLANDIGenel Müdürlüğümüz olarak yöneticilerin ve öğretmenlerin devamlı değişen, gelişen eğitim-öğretim ihtiyaçlarının karşılanması ve öğrenme-öğretme sürecini iyileştirilmesi amacıyla mesleki gelişimin süreklilik arz edecek şekilde devam etmesini sağlamak önemlidir. Bu bağlamda yöneticilerin ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla https://ogmmateryal.eba.gov.tr/ adresinde Yönetici ve Öğretmen Kütüphanesi'nde "Mesleki Gelişime Yönelik Yönetici ve Öğretmen Videoları" erişime açıldı.  Yönetici ve öğretmenlerimiz için hazırlanan rehber kitaplar ve etkinlik kitapları yayımlandı.

Yöneticilerin ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerini desteklemek için oluşturulan Yönetici ve Öğretmen Kütüphanesi ile doğru bilgi ve kaynakların yönetici ve öğretmenlerle bir araya getirilmesi sağlandı.

Genel Müdürlüğümüzce eğitim-öğretim sürecinde öğrencilerin öğrenmelerinin en etkili biçimde gerçekleştirilmesi konusunda yönetici ve öğretmenlere rehberlik etmek, mesleki gelişimlerine katkı sağlamak ve öğrencilerin kariyer planlarını yönetme konusunda katkı sunmak amacıyla hazırlanan rehber kitaplardan sonra Mesleki Gelişime Yönelik Yönetici ve Öğretmen Videoları hazırlandı ve yayımlandı. Ayrıca eğitim-öğretim sürecinde öğrencilerin kazanmaları gereken çeşitli yeterlilikler ve eğitim ortamlarında karşılaşabilecekleri durum ve tutumlara karşı farkındalık geliştirecekleri videolara yer verildi.

Bu kapsamda 21. yüzyıl Eğitim Becerileri, Acil Durum ve Risk Yönetimi, Aktif Öğretim Yöntemleri PASS Teorisi, Beyin Temelli Öğrenme I,  Beyin Temelli Öğrenme II, Çağdaş Öğrenme Öğretme Yaklaşımları, Etik Davranış İlkeleri, Kariyer Rehberliği I,  Kariyer Rehberliği II, Medya Okuryazarlığına Giriş, Ortaöğretimde Akran Zorbalığı I, Ortaöğretimde Akran Zorbalığı II, Ortaöğretimde Öğretim Süreçlerinin Analizi ve Gelişimi I, Ortaöğretimde Öğretim Süreçlerinin Analizi ve Gelişimi II, Program Okuryazarlığı, başlıklarında hazırlanan videolar öğretmenlerimiz ve yöneticilerimizin faydalanmaları için OGM Materyal sayfası Yönetici ve Öğretmen Kütüphanesinde yayımlandı.

Videolara erişmek için tıklayınız.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.