Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

MİLLÎ BİRLİK VE KAHRAMANLIK KONULU KİTAP OKUMA YARIŞMASINA 423.083 ÖĞRENCİMİZ KATILDI

Genel Müdürlüğümüzce, 13 Şubat–14 Nisan 2017 tarihleri arasında tüm ortaöğretim öğrencilerine yönelik olarak 81 ilde “Millî Birlik Ve Kahramanlık Konulu Kitap Okuma Yarışması” düzenlenmiştir.
MİLLÎ BİRLİK VE KAHRAMANLIK KONULU KİTAP OKUMA YARIŞMASINA 423.083 ÖĞRENCİMİZ KATILDI

Öğrencilerimizde millî birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmek, millî ve manevî değerlerimizi daha iyi özümsemelerine katkı sağlamak, kitap okuma alışkanlığını kazandırmak, kitap okumayı sevdirmek, kelime dağarcıklarını zenginleştirmek ve okuyan, anlayan, yorumlayabilen, duygu ve düşüncelerini ifade edebilen bireyler yetiştirmek amacıyla Genel Müdürlüğümüz tarafından 13 Şubat-14 Nisan 2017 tarihleri arasında “Millî Birlik ve Kahramanlık ” konulu kitap okuma yarışması düzenlenmiştir.

Tüm ortaöğretim öğrencilerine yönelik düzenlenen yarışma sonucunda 423.083 öğrencimiz il millî eğitim müdürlüklerince belirlenen “Millî Birlik ve Kahramanlık” konulu iki kitabı okumuşlardır.  

Öğrencilerimizin okudukları kitaplar üzerinden il genelinde yapılan sınav sonucunda yarışmanın il birincileri belirlenerek, millî eğitim müdürlüklerince ödüllendirilmiştir.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.