Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Millî Eğitim Bakanlığından 12. Sınıflara YKS Öncesi Çevrimiçi Sınav Desteği

Millî Eğitim Bakanlığından 12. Sınıflara YKS Öncesi Çevrimiçi Sınav Desteği

EBA Akademik Destek, çevrim içi gerçekleştirilecek TYT ve AYT Deneme Sınavlarıyla, 12. Sınıf üniversite adaylarına eksiklerini tamamlama fırsatı sunuyor.

 

"Eğitimde fırsat adaleti" ilkesiyle hizmet veren EBA Akademik Destek programı, 27-28 Haziran 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek YKS'ye girecek öğrencilere Çevrimiçi Deneme Sınavı desteği sağlıyor.

 

TYT ve AYT Denemeleri, sınav yaklaşırken adayları, zamanlarını en verimli şekilde değerlendirmeye yönlendiriyor.

 

Kimsenin birbirinin başarı sıralamasını görmeyeceği, katılan herkesin sadece kendi sıralamasını ve eksiklerini öğrenebileceği deneme sınavlarını; tüm öğrencilerin tek oturumda, hiçbir kaynağa bakmadan, hiç kimseyle iletişim kurmadan tamamlamaları önem arz ediyor. Bu kurallar çerçevesinde davranan öğrenciler, YKS öncesi mevcut durumlarını görme şansına kavuşuyor.

  

EBA Akademik Destek, öğrencilerin sınavdaki sorulara verdikleri cevaplar üzerinden yaptığı analizle, "kişiye özel" eksik listeleri sunuyor. Bu listelerdeki konu anlatımları ve soru çözüm videoları sayesinde öğrenciler, eksiklerini tamamlayarak kalan zamanlarını etkin bir şekilde değerlendirme fırsatı buluyor.

  

İlki geçen hafta, her oturum iki gün olmak üzere gerçekleştirilen Çevrimiçi YKS Denemeleri, ilkinden farklı olarak bu hafta, oturumların her biri tek gün olacak şekilde uygulanıyor.

 

2. Çevrimiçi YKS Denemesinin TYT oturumu 17 Haziran Çarşamba, AYT oturumu 18 Haziran Perşembe; 3. Çevrimiçi YKS Denemesinin TYT oturumu 20 Haziran Cumartesi, AYT oturumu 21 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek.

 

Sınavlar, uygulandıkları günlerde sabah 07.30'dan akşam 23.59'a kadar istenilen bir saatte başlatılabilecek.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.