Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

MÜFREDAT DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI BAŞLADI

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretim Programları Değerlendirme çalışması Antalya’da başladı.
MÜFREDAT DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI BAŞLADI

Genel Müdürlüğümüzce, öğretim programlarının değerlendirilmesi, sadeleştirilmesi, güncellenmesi ve geliştirilmesi çalışmaları doğrultusunda tamamlanan taslak öğretim programlarının askıya çıkartılması sonrası kamuoyundan gelen görüş ve önerilerin değerlendirilmesine yönelik çalışma; Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ile birlikte ilgili öğretim dairelerinin de katılımıyla, 20-24 Şubat 2017 tarihleri arasında Antalya ilinde gerçekleştirilmektedir.

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretim Programları Değerlendirme çalışmasının açılışında yapılan konuşmalarda; Yaklaşık bir senedir devam eden öğretim programlarının değerlendirilmesi, sadeleştirilmesi, güncellenmesi ve geliştirilmesi çalışmalarında sona gelindiği belirtilmiş olup, bu çalışmada, Genel Müdürlüklerce hazırlanıp Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığına gönderilen ve 13 Ocak 2017 tarihinde kamuoyunun görüşüne sunulan 51 taslak öğretim programı ile ilgili Bakanlığımıza ulaşan geri bildirimlerin nihai değerlendirmesi yapılacaktır.

Müsteşar Yardımcısı Sayın Muhterem KURT, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Sayın Alpaslan DURMUŞ, Genel Müdürümüz Sayın Ercan TÜRK’ün yanı sıra Bakanlığımız üst düzey yöneticileri ve 51 öğretim programından sorumlu komisyon üyelerinin katıldığı çalışma, 24 Şubat 2017 tarihinde sonlanacaktır.


20-02-201720-02-201720-02-201720-02-2017

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.