Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

ODAP FAALİYETLERİ 2-4 AĞUTOS 2022 TARİHLERİNDE AFYONKARAHİSAR'DA GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇALIŞTAYLARLA DEVAM EDİYOR

ODAP FAALİYETLERİ 2-4 AĞUTOS 2022 TARİHLERİNDE AFYONKARAHİSAR'DA GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇALIŞTAYLARLA DEVAM EDİYOR

ODAP kapsamında telafi dersleri ve yaratıcı eğitsel faaliyetlerin içeriklerini geliştirmeye ilişkin çalıştaylarımız 2-4 Ağustos 2022 tarihler arasında Afyonkarahisar'da gerçekleştiriliyor.

 

Çalıştaylarımızda Afyonkarahisar İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Metin YALÇIN bizi onurlandırarak açılış konuşmalarını yaptılar. Sayın YALÇIN'ın konuşmasının ardından proje hakkında kısa bilgilendirme ise Ortaöğretim Genel Müdürlüğümüz, Araştırma, Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Sayın Emine AKINCI ve Teknik Destek Ekibi tarafından yapıldı.

 

İki farklı grup halinde düzenlenen çalıştayların bir bölümünde proje kapsamında hazırlanan telafi dersi içerikleri, alan öğretmenleri ve akademisyenler tarafından değerlendirilirken; diğer bölümde öğrencilerin okula katılım oranlarını artırmaya yönelik olan yaratıcı eğitsel faaliyetlerin rolleri tartışılarak, grup çalışmaları yoluyla faaliyetlerin geliştirme metodolojileri ve örnek yaratıcı eğitsel faaliyetler oluşturulacak.

 

Proje müdahale alanlarından 1.1.2 kapsamındaki çalıştayda Fizik, Kimya ve Biyoloji alanlarında 14 il, 50 okulda pilot uygulaması yapılacak telafi derslerinin içerikleri gözden geçirilecek ve öneriler alınacak.

Bir diğer grubumuzda ise, Proje müdahale alanlarından 1.1.4 kapsamındaki yaratıcı eğitsel faaliyetler üzerine Görsel Sanatlar, Drama, Müzik, STEM, Beden Eğitimi alanlarında grup çalışmaları yapılarak örnek faaliyetler oluşturulacak ve değerlendirilecek.

03-08-202203-08-202203-08-202203-08-202203-08-202203-08-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.