Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

ODAP İKİNCİ YÖNLENDİRME KOMİTESİ TOPLANTISI ANKARA'DA YAPILDI

ODAP İKİNCİ YÖNLENDİRME KOMİTESİ TOPLANTISI ANKARA'DA YAPILDI

İlk toplantısı 14 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilen ODAP Yönlendirme Komitesi Toplantısı'nın ikincisi; Proje Konsorsiyum Lideri Eductrade S.A ve konsorsiyum ortağı EPTİSA Türkiye yetkilileri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu yetkilileri, Proje Faydalanıcısı Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Operasyon Koordinasyon Birimi yetkilileri, üniversiteler, STK'ler ve ilgili devlet kurumları yetkililerinin katılımı ile 20 Aralık 2022 Perşembe günü Ankara'da gerçekleştirildi.

Toplantı, Proje Direktörü Guillermo ALVAREZ, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Eğitim Sektör Yöneticisi Prof. Dr. Mustafa BALCI, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanı Osman Murat ÇETİN ve Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU tarafından yapılan açış konuşmalarıyla başladı.

Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU yaptığı açış konuşmasında "Bakanlık olarak ana odağımız, eğitim çağındaki her çocuğun eğitim öğretime erişimini sağlayarak ve erken okul terki/devamsızlık ile mücadele ederek eğitsel kazanımları ve beceri düzeylerini öne çıkarmaktır. Projemizin özel amacı ise kapsamlı bir önleme, müdahale ve telafi modelinin geliştirilmesi ve uygulanması yoluyla ortaöğretime devam ve okullaşma oranlarını artırmaktır. Projemiz kapsamında yapacağımız çalışmalarda sizlerle bir arada olmayı temenni ediyoruz." dedi.

Açış konuşmalarının ardından Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Emine AKINCI, katılımcılara projeye yönelik sunumunu gerçekleştirdi.

Proje kapsamında geçen 6 aylık süreçte yapılan faaliyetler ile gelecek 6 aylık dönemde yapılması planlanan faaliyetlerle ilgili sunum, proje takım lideri Nuzzly RUIZ DE FORSBERG tarafından yapıldı.

Sunumların ardından yönlendirme komitesi üyeleri proje faaliyetleri ve çalışmaları ile ilgili görüş ve önerilerini toplantı katılımcılarıyla paylaştı.

Genel Müdürlüğümüzün yürütücüsü olduğu Ortaöğretimde Devam ve Okullaşma Oranlarının Artırılması Projesi (ODAP) kapsamında gerçekleştirilecek bir sonraki Yönlendirme Komitesi Toplantısı'nın Haziran 2023'te yapılması planlanıyor.

20-12-202220-12-202220-12-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.