Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

ODAP KAPSAMINDA BİRİNCİ KOORDİNASYON TOPLANTISI TRABZON'DA GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

ODAP KAPSAMINDA BİRİNCİ KOORDİNASYON TOPLANTISI TRABZON'DA GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

ODAP faaliyetlerimiz kapsamında önleme, müdahale ve telafi modelinin pilot okullardaki uygulama aşamalarının bütünlük içerisinde yürütülmesini sağlamak amacıyla düzenlenen birinci koordinasyon toplantısı 4 Mayıs Perşembe günü Trabzon'da başladı.

Açış konuşmaları Trabzon İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Evren GÖRMÜŞ, AB Türkiye Delegasyonu Temsilcisi Sayın Prof. Dr. Mustafa BALCI ve Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Sayın Emine AKINCI tarafından yapılan toplantı, 14 ildeki 50 pilot okuldan yöneticiler ve öğretmenler, pilot il ve ilçe müdürlüklerinin temsilcileri ile Millî Eğitim Bakanlığı bünyesindeki paydaş genel müdürlüklerin temsilcilerinden oluşan 150 katılımcı ile gerçekleştiriliyor.

Toplantıda; proje kapsamında yürütülmekte olan faaliyetler, projede kaydedilen ilerlemeye, Okul Eylem Planlarının hazırlanma sürecine ve 2023-2024 eğitim-öğretim yılında uygulanmaya başlayacak olan modelin aşamalarına yönelik bilgi paylaşımı gerçekleştirilecek. 4-5 Mayıs 2023 tarihlerinde olmak üzere iki gün sürecek olan toplantıda, katılımcılarla uygulama sürecinin en sağlıklı biçimde yürütülebilmesi için yapılması gereken çalışmalar ve alınması gereken önlemlere yönelik değerlendirmeler de yapılacak.

Faaliyet kapsamında toplamda 4 adet koordinasyon toplantısı planlanmış olup yapılacak toplantılar sayesinde uygulama sürecinde 50 pilot okulda gerçekleştirilecek olan ODAP faaliyetlerinin eşgüdüm içerisinde yürütülmesi hedefleniyor.

 

04-05-202304-05-202304-05-202304-05-202304-05-202304-05-2023

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.