Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

ODAP KAPSAMINDA HOLLANDA'YA ÇALIŞMA ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ODAP KAPSAMINDA HOLLANDA'YA ÇALIŞMA ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ODAP kapsamındaki ikinci çalışma ziyareti 23-25 Kasım 2022 tarihlerinde Hollanda'nın Lahey, Rotterdam, Sneek ve Groningen şehirlerinde gerçekleştirildi.

Hollanda'nın erken okul terki ve devamsızlığın önlenmesi ile ilgili çalışmalarını ve Hollanda'daki iyi uygulamaları gözlemlemek amacıyla gerçekleştirilen çalışma ziyaretinde Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü personeli; Hollanda Eğitim, Kültür ve Bilim Bakanlığı, Ingrado (Okula Devam Görevlileri ve Erken Okul Terki Profesyonelleri Ulusal Birliği), Zuidwest Friesland bölgesindeki okullar ve DUO (Eğitim Yürütme Ajansı) ziyaretlerini gerçekleştirerek ilgili kuruluşlardaki yetkililer ile bilgi ve deneyim paylaşımında bulundu.

Ortaöğretimde Entegre Önleme, Müdahale ve Telafi Modelinin ve Erken Uyarı Sisteminin geliştirilmesine katkı sağlaması amaçlanan çalışma ziyaretlerinin sonuncusu için ise hazırlık çalışmaları devam etmektedir.

30-11-202230-11-202230-11-202230-11-202230-11-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.